Antique

Number of items: 93

Mid-Century Figurative Art by Magda és Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Bárány / Jagnięcina, névjegy tartó, örvösművészeti réz. Jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:3cm. Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban fedezte fel a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.
11496.

Mid-Century Figurative Art by Magda és Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Bárány / Jagnięcina, névjegy tartó, örvösművészeti réz. Jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:3cm. Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban "fedezte fel" a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył" metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.

24 000 HUF
61,54
63,16
Dekoratív réz asztali lámpa, öntött réz figurával, csiszolt hibátlan búrával, működik, m:28 cm
11497.

18 000 HUF
46,15
47,37
13
KI 1991 jelzéssel: Macska. Tűzzománc, fakeretben, 8,5x7 cm
11498.

8 000 HUF
20,51
21,05
Magyar nagycímer. cca 1910. Aranyozott fém, dekoratív paszpartuban, keretben. Címer mérete 8 cm. Keret: 25x28 cm
11499.

20 000 HUF
51,28
52,63
Historizáló asztali lámpa modern lámpabúrával. Fa, festett. A nap és a hold szimbólummal. m: 51 cm
11500.

65 000 HUF
166,67
171,05
Ezüstözött, áttört, filigrán kaviártartó, üvegbetéttel. 5,5 cm
11501.

8 000 HUF
20,51
21,05
Tibeti imamalom. Réz,, fa, festett, papír. 25 cm
11502.

5 000 HUF
12,82
13,16
Régi pipa, kerámia tesz, fa szár, korának megfelelő állapotban, h: 28 cm
11503.

5 000 HUF
12,82
13,16
11504.

32 000 HUF
82,05
84,21
Íróasztal készlet, márvány, sérülésekkel, vegyes méretben.
11505.

18 000 HUF
46,15
47,37
Brunel, olasz földgömb oroszlánnal, ezüst borítású műgyanta. Jelzett, hibátlan, m: 20 cm
11506.

22 000 HUF
56,41
57,89
Art Deco kínáló, fém, üvegbetéttel, jelzés nélkül, kopott, m: 17,5 cm
11507.

12 000 HUF
30,77
31,58

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 426:
Viewing: from 19 September to 22 September
Payment deadline is 7 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.