Books: Travelling, Local History

Number of items: 174

Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1857., Szent-István-Társulat (Herz János-ny.),VI+2+399 p.+ 1 t(Arragoniai Ferdinand és Cas­ti­liai Isabella acélmetszetű portréja) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, a címkép hiányzik. Ritka!
15000.

8 000 HUF
Heimler, Dr. Karl: Kunstdenkmäler der Stadt Sopron. I. Band. Die Soproner Altstadt. Sopron, 1941, Röttig-Romwalter. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
15001.

11 000 HUF
29,73
32,35
Csanád vármegye tíz évvel Trianon után. Csanád vármegye és az egyelőre egyesített Arad- és Torontál vármegyék revíziós emlékalbuma. Összeáll.: Vermes Ernő. Gyula, 1929, Kultura Könyvnyomda és Lapkiadó Rt., 528 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kissé sérült kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borító nagyrészt elvált a könyvtesttől, helyenként kissé foltos lapokkal. Számozott (345./1000) példány. Szeged-Rókusi Katholikus Kör 1930 intézményi bélyegzővel.
15002.

Csanád vármegye tíz évvel Trianon után. Csanád vármegye és az egyelőre egyesített Arad- és Torontál vármegyék revíziós emlékalbuma. Összeáll.: Vermes Ernő. Gyula, 1929, Kultura Könyvnyomda és Lapkiadó Rt., 528 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kissé sérült kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borító nagyrészt elvált a könyvtesttől, helyenként kissé foltos lapokkal. Számozott (345./1000) példány. "Szeged-Rókusi Katholikus Kör 1930" intézményi bélyegzővel.

8 000 HUF
Buza János: Venezuela gyémántmezőin. A szerző, Buza János György (1900-1981) által Kutasi Kovács Lajos (1920-1995) néprajzos, újságíró részére DEDIKÁLT példány. Los Angeles, 1973., Amerikai Magyar Írók. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, egy lapon aláhúzásokkal, a gerincen egészen apró szakadással.
15003.

5 000 HUF
Nagy idők sodrában. A sztáramoravicai református keresztyén egyház és község története 1786-1936. Összeáll.: Dévay Lajos, Gyarmati Sándor. Subotica/Szabadka,(1936), Globus-ny., 124+2 p. (Bácskossuthfalva/ Ómoravica/ Stara Moravica.) Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, névbélyegzővel, névbejegyzéssel, ajándékozási sorokkal. Ritka!
15004.

4 000 HUF
1917-1918 Aradi Királyi Főgimnáziumnak az 1917-18./1918-19. iskolai évekről szóló értesítője. Papírkötésekben, az egyik hiányzó borítóval, foltos, a másik borítója foltos.
15005.

3 000 HUF
15006.

5 500 HUF
14,86
16,18
15007.

6 000 HUF
15008.

4 800 HUF
12,97
14,12
15009.

4 200 HUF
11,35
12,35
Magyaróvári temető II. hősök és áldozatok. Szerk.: Nagyné Majoros Györgyi. Mosonmagyaróvár, 2008., Mosonmagyaróvári Városvédő Egyesület. Kiadói papírkötés. Megjelent 150 példányban.
15010.

3 800 HUF
10,27
11,18
15011.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF