Books: Social sciences

Number of items: 30

17151.

4 200 HUF
11,35
12,35
Hermann István: Lukács György gondolatvilága. Tanulmány a XX. század emberi lehetőségeiről. Elvek és utak. Bp., 1974, Magvető, 415 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Sziklai László, a BTK Filozófiai Intézet egykori vezetője részére DEDIKÁLT példány.
17152.

3 200 HUF
8,65
9,41
Thomas Hobbes: Logika, rétorika, szofisztika. Vál., ford., az előszót és a jegyzeteket írta: Bánki Dezső. Bp., 1998, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
17153.

2 000 HUF
1901-1904 A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályának kézi szakkönyvtára. Betürendes czímjegyzék. (1-1000.)+ I-III. Pótlék. I. Pótlék: Az 1901. évi szerzemények. (1001-1300.) II. Pótlék: Az 1902. évi szerzemények. (1301-2500.) III. Pótlék: Az 1903. évi szerzemények. (2501-400.) Összeáll.: Szakáts Péter. Bp., 1901-1904., Hornyánszky Viktor, 40;16; 52; 60 p. Kiadói papírkötések, intézményi bélyegzőkkel, a szövegben bejelölésekkel, a borítókon: Teleki Pál Gr. Pribékfalva bélyegzésekkel: Teleki Pál (1879-1941) miniszterelnök, politikus, földrajztudós possessori bélyegzéseivel. Az egyiken (1904) K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.
17154.

5 000 HUF
17155.

2 400 HUF
Robert K. Merton: Társadalomelmélet és társadalmi struktúra. Bp., 2002., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés
17156.

4 000 HUF
Rudinszki István: Enyém a szerencse, hogy vőfély lehettem. lakodalmi szokások Kunszentmiklóson és környékén. Bp., 1992, BM Kiadó. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17157.

2 000 HUF
Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzeti vagyonosság természetéről és okairól. Ford.: Enyedi Lukács és Pólya Jakab. Bevezetéssel ellátta: Kautz Gyula. Nemzetgazdasági Írók Tára. Bp., 1891, MTA-Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., LXXV+(4)+235+IV p. Aranyozott gerincű könyvkötői félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült borítóval, az elülső kötéstábla nagyrészt elvált a kötéstől, a könyv elején lévő lapok részben elvált fűzéssel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. Intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
17158.

1 800 HUF
17159.

1 800 HUF
Kövér György: Biográfia és társadalomtörténet. Bp., 2014, Osiris, 436 p. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
17160.

2 800 HUF
7,57
8,24
17161.

900 HUF
2,43
2,65
Kurucz Jenő: Struktur und Funktion der Intelligenz während der Weimarer Republik. Sozialforschung und Sozialordnung Band 3. Köln, 1967, Grote. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas kiadói papír védőborítóban. A szerző által Filipp Géza részére DEDIKÁLT példány.
17162.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF