Books: Religion

Number of items: 31

Őrangyal. Vallási almanach honunk gyöngéd hölgyeinek szentelve. 1848. Szerk:: Sujánszky Antal. Pest, 1848, Emich Gusztáv, 1 (hártyapapírral védett címkép, acélmetszet) t.+2+403+2 p.+ 2 (hártyapapírral védett acélmetszetek) t. Utolsó évfolyam! Korabeli kopott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé foxing foltos lapokkal, possessori bélyegzéssel, egy hiányzó táblával. Ritka!
17225.

8 000 HUF
Herodek Ferenc: Temetkezés, temetők és temetkezési jog. Hittudori felavató értekezés. Pécs, 1915, Wessely és Horváth-ny., 195 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, ragasztott gerinccel, néhány sérült lappal.
17226.

3 800 HUF
10,27
11,18
Szalay Miklós: A háború fogalma a keresztény erkölcstudományban. Dolgozatok a Pázmány Péter Tudományegyetem Erkölcstudományi Szemináriumából 4. Bp., 1942, a szerző kiadása (Stephaneum-ny.), 53+(3) p. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17227.

3 600 HUF
9,73
10,59
Dr. Szántay-Szémán István: Kelet és az Eucharisztia. A Budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékére kiadja - - . Miskolc, 1937, Ludvig István-ny., 116 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a gerincen ragasztott.
17228.

3 000 HUF
Rojkovich István: Az emberi történés a próféták szemében. Dolgozatok a Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Ószövetségi Szentírástudományi Szemináriumából 4. Bp., 1941, a szerző kiadása (Stephaneum-ny.), 74 p. Kiadói papírkötés.
17229.

2 200 HUF
5,95
6,47
Tiefenthaler József: A bűnbocsánat Szent Ambrus milanói püspök szerint. Bp., 1912, Stephaneum-ny., 68 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzővel.
17230.

2 000 HUF
14
Merényi Ferenc: Domsics Mátyás egyházlátogatása (canonica visitatio) Baranyában 1729-ben. Pécs, 1939, a szerző kiadása (Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Ny.), 107 p. Sérült kiadói papírkötés, ragasztott borítóval és gerinccel
17231.

2 400 HUF
Dr. Szunyogh Xav. Ferenc: A szentmise lelke. Szellemtörténeti tanulmány a szentmiséről. Ecclesia Orans VI. (Különlenyomat a Pannonhalmi Szemle 1935-36. évfolyamából). Bp., 1937, Liturgikus Titkárság (Sárkány-ny.), 72 p. Sérült papírkötésben, hiányzó elülső borítóval, ragasztott gerinccel, helyenként kissé foltos.
17232.

Dr. Szunyogh Xav. Ferenc: A szentmise lelke. Szellemtörténeti tanulmány a szentmiséről. Ecclesia Orans VI. (Különlenyomat a "Pannonhalmi Szemle" 1935-36. évfolyamából). Bp., 1937, Liturgikus Titkárság (Sárkány-ny.), 72 p. Sérült papírkötésben, hiányzó elülső borítóval, ragasztott gerinccel, helyenként kissé foltos.

1 200 HUF
Szent István könyvek két kötete (35., 36.):  Babura László: Szent Jeromos élete, Karácsonyi János: Szent László király élete. Bp., 1926., Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, foltosak.
17233.

1 600 HUF
Szent István könyvek két kötete (77., 114.):  Balanyi György: A római kérdés.;  Polzovics Iván: A lateráni szerződés. A Szentszék nemzetközi jogi helyzete.  Bp., 1929-1934., Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, foltosak.
17234.

1 600 HUF
Az 1956-os forradalom hatása a környező országok egyházaira. Szerk.: Zombori István. Bp., 2010., METEM. Kiadói papírkötés.
17235.

1 600 HUF
A tengerentúli emigráns magyar katolikus egyházi közösségek története Észak- és Dél-Amerikában, valamint Ausztráliában. Összeáll.: Miklósházy Attila. Bp., 2008, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17236.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF