Engravings

Number of items: 42

cca 1792 Anton Tischler (1721-1780): Barclaius Argenisse, címkép a Barklájus János Argenisse, mellyet néhai tekéntetes nemes Fejér Antal, ... c. könyvből (Eger,1792), rézmetszet, papír, jelzett a nyomaton, foltos, 17x9 cm
10668.

cca 1792 Anton Tischler (1721-1780): 'Barclaius Argenisse', címkép a Barklájus János Argenisse, mellyet néhai tekéntetes nemes Fejér Antal, ... c. könyvből (Eger,1792), rézmetszet, papír, jelzett a nyomaton, foltos, 17x9 cm

4 000 HUF
Kupa vitéz, rézmetszet, jelzett a nyomaton (Mezler J. B. fest - Krepp I. metsz.), papír, foltos, hajtott, szakadt, 13x10 cm
10669.

2 000 HUF
Arany János 3 portréja, 2 db heliogravűr és 1 db metszet, foltosak, 20x13 cm és 13x9 cm közötti méretben
10670.

3 000 HUF
Rembrandt van Rijn (1606-1669) után, William (Wilhelm) Unger (1837-1932) metszése: Az írástudó, 1880-90 körül. Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten. 22x17 cm. Üvegezett fakeretben.
10671.

2 000 HUF
Horváth János (1769-1835) püspök litografált képe. 15x20 cm
10672.

2 000 HUF
1826. Orsova, Bánát. Litográfia. Weg nach Alt-Orsova. Bannat.. Adolph Kunike: Zwey hundert vier und sechszig Donau-Ansichten. c. könyvéből. 35x25 cm Üvegezett keretben
10673.

16 000 HUF
43,24
47,06
cca 1750 után Des Durchlauchtigst Herzoglichen Lothringischen Hauses Stamm-Tafel, wie solches in Röm. Kays. Maj. Francisco I. glorreichest blühet,... Augsburg, Matthäus Steutter, színezett rézmetszet, német nyelven, a Lotharingiai-ház családfája I. Ferenc (1708-1765) német-római császárig, Mária Terézia (1717-1780) magyar és cseh királynő férjéig, két helyen restaurációval, szakadásokkal, hajtásnyomokkal, a sarkain kis lyukakkal, az egyik sarkán kis hiánnyal, utólagos név bejegyzésekkel a felső, eredetileg üres mezőkben (Maria Josepha (1751), Maria Charlotta Ludovica (1752), Ferdinandus Carolus (1754)), a hátoldalon bejegyzéssel, metszet: 55,5x47,5 cm, teljes: 64x54 cm /   cca after1750 Des Durchlauchtigst Herzoglichen Lothringischen Hauses Stamm-Tafel, wie solches in Röm. Kays. Maj. Francisco I. glorreichest blühet,... Augsburg, Matthäus Steutter, coloured copper engraving, in German language, with late notice on the upper fireld (Maria Josepha (1751), Maria Charlotta Ludovica (1752), Ferdinandus Carolus (1754)), with notices on the back, repaired, damaged, signs of folds, with little holes on the corners, little lack on one corner, 55,5x47,5 cm, full : 64x54 cm
10674.

40 000 HUF
108,11
117,65
1842 Regélő Pesti Divatlapból egy színezett acélmetszet. Üvegezett sérült keretben. Hajtásokkal, hullámokkal. 23,5x16cm
10675.

3 000 HUF
Leonardo da Vinci után: Greisenkopf (Önarckép). Heliogravűr, papír, XIX. sz. vége. K. k. Militär-Geograpisches Institut, Wien. Üvegezett, sérült fakeretben, 27x18 cm
10676.

2 600 HUF
7,03
7,65
30 db rotációs fametszet (közte 4 színes), vegyes méretben és állapotban
10677.

2 600 HUF
7,03
7,65
cca 1890-1900 20 db Itáliai művészet témájú rézkarc, jelzettek a karcon, lapméret: 37x27 cm
10678.

3 000 HUF
William Hogarth (1697-1764) után: 8 db rézmetszet, XIX. sz. Kissé foltos lapok, 33x25 cm és 36x27 cm között
10679.

2 600 HUF
7,03
7,65

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF