Books: Travelling, Local History

Number of items: 208

Zichy Jenő gróf kaukázusi és középázsiai utazásai -- Voyages au Caucase et en Asie Centrale. Zichy Jenő: A magyar faj vándorlása. La migration de la race Hongroise. Jankó János-Pósta Béla: A gyűjtemények leírása. La description des collections. Első kötet. Bp., 1897., Ranschburg Gusztáv, 8+L+2+1-88,103-322 p.+I-VII,IX-XXXI,XXXIV-CXXI t. A mű két kötetben teljes. Magyar és francia nyelven. Átkötött kopott félbőr-kötés, a 88-103 oldalak között hiányzó lapokkal, két hiányzó táblával (VIII, XXXII-XXXIII t.), részben hiányzó hártyapapírokkal. Benne egy azonosítatlan csoport fotójával.
15000.

30 000 HUF
81,08
88,24
[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, s III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XII. toldalékkal. 1848 évi kiadás. Pest, 1848, Trattner-Károlyi, 328+96+XVI p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a kötéstáblákon sérülésnyommal, az elülső táblán bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal, térkép-nélkül.
15001.

18 000 HUF
48,65
52,94
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal és kis foltokkal, a gerincen kis sérüléssel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, néhány kissé foltos lappal, régi intézményi bélyegzővel, a gerincen címkenyomokkal.
15002.

10 000 HUF
27,03
29,41
18
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Számozott (170/133.), és a szerző által aláírt példány.
15003.

9 000 HUF
24,32
26,47
15004.

11 000 HUF
29,73
32,35
Scheltema, Gajus - Bérczes Tibor - De Vries, Martijn: Andrássy út. Views of an Avenue. Bp., 2017, Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
15005.

7 000 HUF
18,92
20,59
Széfeddin Sefket Bey: A hét vár országa. [Erdélyi útirajzok, elbeszélések]. Nyirő József előszavával. Bp., [1942], Stádium, 236 p. Félvászon-kötésben.
15006.

8 000 HUF
15007.

8 000 HUF
Tata története I. (Az őskortól 1727-ig). Szerk.: Biró Endre. Tata, (1979), Tata Város Tanácsa. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, belül kissé dohos.
15008.

5 000 HUF
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén. Vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1929], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép) + 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók) + 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval.
15009.

4 000 HUF
15010.

5 000 HUF
15011.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF