Books: History

Number of items: 208

Hunfalvy János: Egyetemes történelem. I-II. köt. (Egybekötve). I.: Az ó kor történetei. II.: A közép kor történetei. Pest, 1851, Emich Gusztáv, VI+(2)+345+(3) p., (2)+225+(3) p. Egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, helyenként foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
15668.

10 000 HUF
25,97
27,78
Hammer price:
10 000 HUF
15669.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
12 000 HUF
31,17
33,33
  Add to cart
  Remove
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Második, javított kiadás. Hozzákötve: Acsády Ignác: Magyarország Budavár visszafoglalása korában. Bp., 1886., Franklin - Méhner Vilmos, XV+472; 334 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül alapvetően jó állapotban.
15670.

6 000 HUF
15,58
16,67
Hammer price:
7 500 HUF
15671.

Available
8 000 HUF
20,78
22,22
  Add to cart
  Remove
15672.

Available
7 000 HUF
18,18
19,44
  Add to cart
  Remove
15673.

4 600 HUF
11,95
12,78
Hammer price:
4 600 HUF
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet elején Horthy Miklós képpel. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésekben, kopott, kissé foltos borítókkal, az V. kötet hátsó kötéstábláján kis sérülésnyomokkal.
15674.

8 000 HUF
20,78
22,22
Hammer price:
8 000 HUF
Hoitsy Pál: Jövőnk s az uralkodóház. Geológia mint politikai tényező. Bp., [1895], Révai, (Nagy Sándor-ny.), 129+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel és pár lapon érdekes jegyzetekkel. Ritka!
15675.

6 000 HUF
15,58
16,67
Hammer price:
6 500 HUF
Cox György: A mythologia kézikönyve. Ford, s a finn mytholgiájval bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin, 216 p. Második, javított kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó borító és az utolsó lap foltos.
15676.

Available
5 000 HUF
12,99
13,89
  Add to cart
  Remove
15677.

Available
5 000 HUF
12,99
13,89
  Add to cart
  Remove
Dr. Gerő József: A királyi könyvek. Az I. Ferenc József és IV. Károly király által 1867-től 1918-ig adományozott nemességek, főnemességek, előnevek és címerek jegyzéke. Bp., 1940, szerzői kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben.
15678.

4 000 HUF
10,39
11,11
Hammer price:
7 000 HUF
Szilágyi Sándor: Báthory Gábor fejedelem története. Pest, 1867, Ráth Mór, IV+329+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapélekkel, és kissé foltos címlappal.
15679.

5 000 HUF
12,99
13,89
Hammer price:
6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.