Historical documents, manuscripts

Number of items: 52

12421.

30 000 HUF
81,08
88,24
1850 Noszlopi Gáspár 1848-as honvédőrnagy és gerilla forradalmár köröző levele, személyleírása német nyelven. Foltos 23x29 cm
12422.

30 000 HUF
81,08
88,24
1886 Szél György (1834-1891) bárándi lelkész autográf levele fiának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, lánya, Szél Piroska (1865-1886) halálára részvétnyilvánító soraival.  Szél Kálmán (1838-1928) református esperes, Arany János veje, 1863-ban házasságra lépett Arany Juliannával, Arany János költő leányával, aki 1865-ban meghalt. Ebből a házasságból született leánya, Szél Piroska, a költő unokája. Szél Kálmán kezdeményezte a nagyszalontai Arany János Emlékmúzeum alapítását. Egy beírt oldal, hozzá sérült borítékkal.
12423.

30 000 HUF
81,08
88,24
1910 Velencei kiállítás műtárgyvásárlási levele, és fordítása (Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész saját kezű fordítása. ) Viaszpecsétes borítékkal.
12424.

6 000 HUF
12425.

15 000 HUF
40,54
44,12
1891 Emlékül Csilléry Benő igazgató úrnak igazgatói székétől való megválása alkalmából 1891. évi október 18-án. Kecskeméti Református Jogakadémia polgársága. Csilléry Benő fotójával. A kivonatnál Pátkay Sándor, Fodor (?) János, Szekér Károly tanulók aláírásával. Aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, hátul sérült kötéssel, 2 sztl. lev.
12426.

1891 "Emlékül Csilléry Benő igazgató úrnak igazgatói székétől való megválása alkalmából 1891. évi október 18-án. Kecskeméti Református Jogakadémia polgársága. Csilléry Benő fotójával. A kivonatnál Pátkay Sándor, Fodor (?) János, Szekér Károly tanulók aláírásával. Aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, hátul sérült kötéssel, 2 sztl. lev.

5 000 HUF
cca 1893-1894 Losonci városháza fő- mellékhomlokzata, tervrajz, nyomtatott, hajtott, szakadásokkal, 44×60 cm
12427.

8 000 HUF
9
1896 A honalapítás emlékének törvénybe iktatásáról szóló VII. törvénycikk nyomtatvány 26x34 cm Hajtva
12428.

20 000 HUF
54,05
58,82
Pápa város ostroma. 1597-es metszet alapján XIX. században festett akvarell. Vászonra kasírozva, szakadásokkal 60x48 cm
12429.

15 000 HUF
40,54
44,12
1904 Aradi Edvi Illés Jenő (1886-1962) festőművész 2 meghívója kísérő levelekkel, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművésznek melyben képének kiállításáról ír
12430.

8 000 HUF
1905 Markó Ernő (1868 - 1945) festőmávész Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművésznek Friss hó c. képének eladásával kapcsolatban
12431.

6 000 HUF
1905 A Magyar Királyi Államvasutak táncrendje, benne két préselt havasi gyopár
12432.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF