Hungarian Physician Commemorative Medallions and Plaques

Number of items: 65

31445.

1 200 HUF
3,12
3,33
31446.

20 000 HUF
51,95
55,56
Beck András (1911-1985) 1977. Dr. Weil Emil 1897-1954, Jubileumi emlékülés 1977 öntött Br plakett, hátoldalán gravírozva (67x53mm) T:2 patina
31447.

Beck András (1911-1985) 1977. "Dr. Weil Emil 1897-1954, Jubileumi emlékülés 1977" öntött Br plakett, hátoldalán gravírozva (67x53mm) T:2 patina

2 200 HUF
5,71
6,11
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1941. Balassa János 1814-1868 Br díjérem JOANNES BALASSA / SOCIETAS REGIA MEDICORVM BVDAPESTIENSIS (67mm) T:1- patina / Hungary 1941. Joannes Balassa 1814-1868 Br award medal. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (67mm) C:AU patina HP 836.
31448.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1941. "Balassa János 1814-1868" Br díjérem "JOANNES BALASSA / SOCIETAS REGIA MEDICORVM BVDAPESTIENSIS" (67mm) T:1- patina / Hungary 1941. "Joannes Balassa 1814-1868" Br award medal. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (67mm) C:AU patina HP 836.

30 000 HUF
77,92
83,33
Berán Lajos (1882-1943) 1935. Prof. Dr. Kenyeres Balázs orvos, a törvényszéki orvostan professzora 40 éves tanári működése emlékére Br emlékérem (60m) T:1- 1935. Professor Dr Balázs Kenyeres professor of forensic medicine Br medallion to commemorate the 40 years of his teaching Sign: Lajos Berán (60mm) C:AU HPII 250.
31449.

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "Prof. Dr. Kenyeres Balázs" orvos, a törvényszéki orvostan professzora 40 éves tanári működése emlékére Br emlékérem (60m) T:1- 1935. Professor Dr Balázs Kenyeres professor of forensic medicine Br medallion to commemorate the 40 years of his teaching Sign: Lajos Berán (60mm) C:AU HPII 250.

15 000 HUF
38,96
41,67
Bognár Lívia (1957-) 1984. Dr. Magyary Gerő - Az orvosi hivatás áldozata 1898-1954 / Keszthely Városi Tanács Kórház-Rendelőintézet 1759-1984 - Keszthelyi Éremgyűjtők bronz emlékérem (59mm) T:1-
31450.

Bognár Lívia (1957-) 1984. "Dr. Magyary Gerő - Az orvosi hivatás áldozata 1898-1954 / Keszthely Városi Tanács Kórház-Rendelőintézet 1759-1984 - Keszthelyi Éremgyűjtők" bronz emlékérem (59mm) T:1-

3 000 HUF
7,79
8,33
Borsos Miklós (1906-1990) 1980. XXVIII. International Congress of Physiological Sciences Budapest Hungary July 13-19 1980 (XXVIII. Fiziológiai Tudományok Nemzetközi Kongresszusa Budapest) Br emlékérem (60mm) T:2 korr.
31451.

Borsos Miklós (1906-1990) 1980. "XXVIII. International Congress of Physiological Sciences Budapest Hungary July 13-19 1980 (XXVIII. Fiziológiai Tudományok Nemzetközi Kongresszusa Budapest)" Br emlékérem (60mm) T:2 korr.

2 000 HUF
5,19
5,56
Csíkszentmihályi Róbert (1940-2021) 1982. Szentágothai János öntött bronz plakett. JOHANNES SZENTÁGOTHAI MCMLXXXII / PRAESES - ACADEMIAE - SCIENTIARVM - HVNGARICAE - PROFESSOR - ANATOMIAE - AB ANNO - MCMXLVII - ANNO AETATIS - SEPTVAGESIMO (78mm) T:1- CS 597.
31452.

Csíkszentmihályi Róbert (1940-2021) 1982. "Szentágothai János" öntött bronz plakett. "JOHANNES SZENTÁGOTHAI MCMLXXXII / PRAESES - ACADEMIAE - SCIENTIARVM - HVNGARICAE - PROFESSOR - ANATOMIAE - AB ANNO - MCMXLVII - ANNO AETATIS - SEPTVAGESIMO" (78mm) T:1- CS 597.

8 000 HUF
20,78
22,22
E. Lakatos Aranka (1952-) 1995. Prof. Záborszky Zoltán / 70 év kétoldalas bronz emlékérem (42,5mm) T:1-
31453.

E. Lakatos Aranka (1952-) 1995. "Prof. Záborszky Zoltán / 70 év" kétoldalas bronz emlékérem (42,5mm) T:1-

1 400 HUF
3,64
3,89
Edvi Illés György (1911-) 1939. Prof. Verebély Tibor 1914-1939 Medicina Ars Divina, Medicus Homo Caducus egyoldalas Br emlékérem (102,97g/68mm) T:2 / Hungary 1939. Prof. Verebély Tibor 1914-1939 Medicina Ars Divina, Medicus Homo Caducus one-sided Br commemorative medallion. Sign.: György Edvi Illés (102,97g/68mm) C:XF HPII 714.
31454.

Edvi Illés György (1911-) 1939. "Prof. Verebély Tibor 1914-1939 Medicina Ars Divina, Medicus Homo Caducus" egyoldalas Br emlékérem (102,97g/68mm) T:2 / Hungary 1939. "Prof. Verebély Tibor 1914-1939 Medicina Ars Divina, Medicus Homo Caducus" one-sided Br commemorative medallion. Sign.: György Edvi Illés (102,97g/68mm) C:XF HPII 714.

4 000 HUF
10,39
11,11
Fritz Mihály (1947-) 1985. PROF DR PHIL KRÁMLI ANDRÁS CAND CHEM / SZEGED 1935 1985 kétoldalas, öntött bronz emlékérem (89mm) T:1- apró patina
31455.

Fritz Mihály (1947-) 1985. "PROF DR PHIL KRÁMLI ANDRÁS CAND CHEM / SZEGED 1935 1985" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (89mm) T:1- apró patina

12 000 HUF
31,17
33,33
31456.

12 000 HUF
31,17
33,33

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 420:
Viewing: from 14 June to 23 June
Payment deadline is 8 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.