Nagy Katalin: Tűrhető Lajos. Mayer Gyula rajzaival. Bp., 1980, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben. A szerző által DEDIKÁLT példány! Kissé sérült gerinccel.
Walt Disney - Micimackó. Ford.: Hegyesi Gabriella. Bp., 1998, Egmont. Egészoldalas, színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Alice B. Woodward - Daniel O'Connor: The Peter Pan Picture Book by - - and - -. Illustrated by Alice B. Woodward. London, 1920. G. Belle & Sons. Angol nyelven. Gazdag színes képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, 3 kijáró lappal.
Tordon Ákos: A rézorrú tündér. Gaál Éva rajzaival. Bp., 1983, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben. A szerző által DEDIKÁLT példány! Kissé sérült gerinccel.
Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói szakadt, kopott papír védőborítóban, volt könyvtári példány, címlaphiánnyal.