Books: Social sciences

Number of items: 33

17112.

5 000 HUF
12,99
13,89
Herman István: Lukács György gondolatvilága. Tanulmány a XX. század emberi lehetőségeiről. Elvek és utak. Bp., 1974, Magvető, 415 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Sziklai László, a BTK Filozófiai Intézet egykori vezetője részére DEDIKÁLT példány.
17113.

4 000 HUF
10,39
11,11
1901-1904 A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályának kézi szakkönyvtára. Betürendes czímjegyzék. (1-1000.)+ I-III. Pótlék. I. Pótlék: Az 1901. évi szerzemények. (1001-1300.) II. Pótlék: Az 1902. évi szerzemények. (1301-2500.) III. Pótlék: Az 1903. évi szerzemények. (2501-400.) Összeáll.: Szakáts Péter. Bp., 1901-1904., Hornyánszky Viktor, 40;16; 52; 60 p. Kiadói papírkötések, intézményi bélyegzőkkel, a szövegben bejelölésekkel, a borítókon: Teleki Pál Gr. Pribékfalva bélyegzésekkel: Teleki Pál (1879-1941) miniszterelnök, politikus, földrajztudós possessori bélyegzéseivel. Az egyiken (1904) K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.
17114.

5 000 HUF
12,99
13,89
Rudinszki István: Enyém a szerencse, hogy vőfély lehettem. lakodalmi szokások Kunszentmiklóson és környékén. Bp., 1992, BM Kiadó. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17115.

3 000 HUF
7,79
8,33
17116.

1 400 HUF
3,64
3,89
17117.

2 400 HUF
6,23
6,67
17118.

3 000 HUF
7,79
8,33
Bloch Móricz: Új kimerítő magyar-német és német-magyar zsebszótár, minden rangnak használatára. Magyar-Német rész. Pest, 1848, Geibel Károly, VI+336 p. Korabeli, sérült félvászon kötésben
17119.

2 400 HUF
6,23
6,67
Makó István: Az érdekek természete. Bp., 1986, Népszava. Kiadói papírkötés.
17120.

1 600 HUF
4,16
4,44
Tessedik Sámuel, Berzeviczy Gergely: A parasztok állapotáról Magyarországon. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
17121.

1 400 HUF
3,64
3,89
Vasas Samu, Salamon Anikó: Kalotaszegi ünnepek. Bp., 1986, Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17122.

1 400 HUF
3,64
3,89
Heller Farkas: Közgazdaságtan. I. köt.: Elméleti közgazdaságtan. Bp., 1925, Németh József. Harmadik kiadás. Kiadói kissé szakadt papírkötés, felvágatlan példány.
17123.

1 200 HUF
3,12
3,33

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 420:
Viewing: from 14 June to 23 June
Payment deadline is 8 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.