Books: Religion

Number of items: 49

Dr. Artner Edgár: Az ősegyház kommunizmusa. Bp., 1923, Szent István-Társulat, 236 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott borítóval, kissé sérült lapszélekkel. Nagyon ritka!
17212.

18 000 HUF
46,75
50,00
Kisbán Emil: A magyar pálosrend története. I-II. köt. Bp., 1938-1940, Pálos kolostor, 1 t. + 361+(5) p., 478 p. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott.
17213.

10 000 HUF
25,97
27,78
Jordánszky-kódex. A Jordánszky-kódex, magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. [1516-1519.] Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött MSS. II. 1. jelzetű kódex szövegének olvasata. Hasonmás kiadás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel. Csapodi Csaba: A Jordánszky-kódex. Utószó és szómagyarázatok a Jordánszky-kódex olvasatához. Bp., 1984 Helikon. Kiadói bordázott gerincű egészműbőr-kötés, fém kapcsokkal és veretekkel, és kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kartontok nélkül, egyébként jó állapotban.
17214.

6 000 HUF
15,58
16,67
17
17215.

4 000 HUF
10,39
11,11
Marcel Lefebvre, 3 kötet: S. E. Erzbischof Marcel Lefebvre und der Vatikan; S. E. Erzbischof Marcel Lefebvre, Missionar und Zeuge in der nachkonziliaren Christenheit; Damit die Kirche fortbestehe. S. E. Erzbischof Marcel Lefebvre der Verteidiger des Glaubens, der Kirche und des Papsttums. Stuttgart, 1992-1994, Priesterbruderschaft St. Pius X. Német nyelven. Kiadói papírkötés/kartonált papírkötés, az egyik borító hátulján ragasztófolttal.
17216.

4 800 HUF
12,47
13,33
17217.

2 800 HUF
7,27
7,78
Prohászka Ottokár Összegyűjtött munkái: Isten és a világ. Missziós levelek. I. kötet. Budapest, 1928, Szent István- Társulat. Gyűjteményes díszkiadás. Kiadói egészvászon kötésben, gerincén sérülés
17218.

2 000 HUF
5,19
5,56
Det Bye Testament. Kjobenhavn, 1937, Bibelselskabet for Danmark. Dán nyelven. Benne 1944-es De Danske Studenter politikai propaganda levélzáró bélyeggel, amelyet az illegális dán ellenállás részére adtak ki. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel.
17219.

Det Bye Testament. Kjobenhavn, 1937, Bibelselskabet for Danmark. Dán nyelven. Benne 1944-es 'De Danske Studenter' politikai propaganda levélzáró bélyeggel, amelyet az illegális dán ellenállás részére adtak ki. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel.

3 400 HUF
8,83
9,44
Szász Károly: Halotti imák. Szász Károly Papi Dolgozatai. I. köt. Bp., 1881., Kókai Lajos, X+282 p. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, Alföldy-Boruss Dezső ex libris-szével, egy lapon ceruzás bejegyzéssel (Az Úr imája.)
17220.

Szász Károly: Halotti imák. Szász Károly Papi Dolgozatai. I. köt. Bp., 1881., Kókai Lajos, X+282 p. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, Alföldy-Boruss Dezső ex libris-szével, egy lapon ceruzás bejegyzéssel ("Az Úr imája".)

2 400 HUF
6,23
6,67
17221.

1 800 HUF
4,68
Miklósházy Attila (szerk.): A tengerentúli emigráns magyar katolikus egyházi közösségek története Észak- Dél-Amerikában, valamint Ausztráliában. Bp., 2008, Szent István Társulat. Kiadói papírkötésben, jó állapotban
17222.

1 600 HUF
4,16
4,44
Vas István: A názáreti Jézus története. Helikon. Fra Angeloco reprodukált festményeivel. Kiadói kartonált kötésben, papírborító, jó állapotban.
17223.

2 000 HUF
5,19
5,56

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 420:
Viewing: from 14 June to 23 June
Payment deadline is 8 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.