Number of items: 424

Kubinyi Ferenc, Vahot Imre: Magyar- és Erdélyország képekben. II. köt. Pest, 1854, Emich Gusztáv, 162 p. + 13 t. (litográfiák és metszetek, köztük egy színezett). [A képtáblák hiánytalanok, a kotta hiányzik]. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopottas borítóval.
17335.

30 000 HUF
81,08
88,24
[Voltaire (1694-1778)] Henriás az az Negyedik Henrik Frantzia királynak Életének némelly része, melly Frantzia Versekből ugyan annyi számú s lábú Versekbe foglaltatott Pétzeli Jósef által. Második Izben, némelly változtatásokkal s jobbításokkal ki-nyomtattatott. Győrben, 1792., Streibig József betűivel, 16 sztl. lev.+309 p. Átkötött kartonált papírkötés, a borítón apró kopásnyomokkal, sérült, szétvált kötéssel, egy sérült lappal.
17336.

18 000 HUF
48,65
52,94
Brassai Sámuel: Magyar- vagy cigányzene? Kolozsvár, Stein János. Kiadói papírkötés, sérült, viseltes állapotban.
17337.

14 000 HUF
37,84
41,18
31
Lánghy István. A Magyar Gyermekek Barátja, vagy olly hasznos Olvasó Könyv a Házi, és Oskolai tanuló Gyermekek számára, mellyet T. T. Wilmsen urnak német nyelven szerkesztetett 100. kiadása után sok bővítésekkel, s a hol szükségesnek vélte, újabb szerkesztésekkel [...] hazai nyelven kiadott - -. Pest, 1829, Füskúti Landerer Lajos, (6)+235+(1) p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé viseltes, sérült, foltos állapotban, hiányzó címlappal, tulajdonosi bejegyzésekkel.
17338.

Lánghy István. A' Magyar Gyermekek Barátja, vagy olly hasznos Olvasó Könyv a' Házi, és Oskolai tanuló Gyermekek' számára, mellyet T. T. Wilmsen urnak német nyelven szerkesztetett 100. kiadása után sok bővítésekkel', 's a' hol szükségesnek vélte, újabb szerkesztésekkel [...] hazai nyelven kiadott - -. Pest, 1829, Füskúti Landerer Lajos, (6)+235+(1) p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé viseltes, sérült, foltos állapotban, hiányzó címlappal, tulajdonosi bejegyzésekkel.

11 000 HUF
29,73
32,35
Ezeregyéjszaka (erotikus történetek). 1-23. füzet. Teljes sorozat! (Sic itur ad Astra). Bp., (1947), Astra - Dr. Faragó Elekné Könyvkiadó (Anonymus-ny.), 24 p. Kiadói illusztrált, tűzött papírkötés, helyenként kisebb sérülésekkel, foltokkal.
17339.

10 000 HUF
27,03
29,41
26
Esterházy Péter: A szív segédei. DEDIKÁLT! Bp., 1985, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban
17340.

5 000 HUF
Déry Tibor: A kiközösítő. Bp., 1972, Szépirodalmi Könyvkiadó, kiadói egészvászon kötésben, kissé szakad papír védőborítóval, a szerző által ALÁÍRT példány
17341.

5 000 HUF
Csukás István: Összegyűjtött versek. Bp., 1996, Kossuth. DEDIKÁLT! 0003. sorszámozott példány. Papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől, kissé kopottas állapotban.
17342.

5 000 HUF
17
Áprily Lajos: Az aranymosó balladája. A szerző, Áprily Lajos (1887-1967) költő,műfordító által aláírt példány, a címlapon aláírás nélküli DEDIKÁCIÓJÁVAL. Viharokból kibomló új világért csak álmom volt, nem lobbanó vitám. Budapest, 1934. június 7. Kecskemét, 1934., (Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.), 298+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
17343.

Áprily Lajos: Az aranymosó balladája. A szerző, Áprily Lajos (1887-1967) költő,műfordító által aláírt példány, a címlapon aláírás nélküli DEDIKÁCIÓJÁVAL. "Viharokból kibomló új világért csak álmom volt, nem lobbanó vitám. Budapest, 1934. június 7." Kecskemét, 1934., (Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.), 298+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.

3 000 HUF
25
Salvatore Quasimodo: Hazatérések. Válogatott költemények. Ford.: Képes Géza. Bp., 1960, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Salvatore Quasimodo olasz költő és a fordító, Képes Géza által DEDIKÁLT példány (két dedikáció).
17344.

5 000 HUF
9
Gyöngyösi István válogatott poétai munkái. I-II. köt. [Egybekötve.] Az eredeti kiadások alapján közli Toldy Ferenc. Pest, 1864-1865., Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckanst-ny.), 1 (Gyöngyösi István acélmetszetű portréja, címkép) t. + 2+169+3; 4+203 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, a címképen és egy-két lapon foxing foltok, de alapvetően jó állapotban.
17345.

6 000 HUF
Berzsenyi Dániel munkái. I-II. kötet. [Egybekötve.] Újra átnézett kiadás, a költő örökösei megbízásából Töldy Ferenc által. Pest, 1864-1865., Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckanst-ny.), 1 (Barabás Miklós (1810-1898) - Axmann József (1793-1873): Berzsenyi Dániel (1776-1836) acélmetszetű portréja 1859, címkép) t.) + 192;239+1 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, egy-két kisebb foxing foltokkal, de alapvetően jó állapotban.
17346.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF