Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 43

17069.

16 000 HUF
41,56
44,44
Stephens, Henry: Mezei gazdaság könyve. III-IV. kötet. [Egybekötve.] Stephens Henry ,,The Book of the Farm czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1856, Herz János, 2 (litográfiák, XIII-XIV) t. +4+526+2 p.+ 1 (kihajtható táblázat) t.; 3 (litográfiák, X-IX,VIII) t.+4+456+2 p. Szövegközti fametszetű ábrákkal gazdagon illusztrált. A mű hét kötetben teljes! Korabeli aranyozott gerincű, a táblákon vaknyomásos ornamentikával díszített egészvászon-kötésben, a III. kötetből 1 litográfia hiányzik, kopott borítóval, foltos lapokkal.
17070.

Stephens, Henry: Mezei gazdaság könyve. III-IV. kötet. [Egybekötve.] Stephens Henry ,,The Book of the Farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1856, Herz János, 2 (litográfiák, XIII-XIV) t. +4+526+2 p.+ 1 (kihajtható táblázat) t.; 3 (litográfiák, X-IX,VIII) t.+4+456+2 p. Szövegközti fametszetű ábrákkal gazdagon illusztrált. A mű hét kötetben teljes! Korabeli aranyozott gerincű, a táblákon vaknyomásos ornamentikával díszített egészvászon-kötésben, a III. kötetből 1 litográfia hiányzik, kopott borítóval, foltos lapokkal.

12 000 HUF
31,17
33,33
17071.

28 000 HUF
72,73
77,78
17072.

4 800 HUF
12,47
13,33
Schimpfky, Richard: Unsere Heilpflanzen in Bild und Wort für jedermann. I-II. köt. Gera, é.n., Botanischer Verlag Flora von Deutschland-Eugen Köhle. Számos egészoldalas, színes litográfiával illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítókon kisebb kopásnyomokkal.
17073.

Schimpfky, Richard: Unsere Heilpflanzen in Bild und Wort für jedermann. I-II. köt. Gera, é.n., Botanischer Verlag "Flora von Deutschland"-Eugen Köhle. Számos egészoldalas, színes litográfiával illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítókon kisebb kopásnyomokkal.

8 000 HUF
20,78
22,22
Bruckner Győző: Szerves kémia (6 kötetben). Bp., 1964-1981, Tankönyvkiadó. (I-V. kiadás). Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2500-5000 példányban.
17074.

6 000 HUF
15,58
16,67
Pokorny Alajos: Az állatország természetrajza. Az ausztriai birodalombeli algymnasiumok számára készítette - -, természetrajz tanács a bécsi csász. kir. academiai gymnasiumban. (90 fametsztvénynyel díszített kiadás. Bécs, 1863, A Cs. Kir. Iskolakönyvek kiadásában, (Nyomtatott a Cs. Kir. Államnyomda betűivel), VIII+215 p. Korabeli félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a címlapon kis kivágással és névbejegyzéssel, a lapokon ceruzás aláhúzásokkal és jegyzetekkel. Ritka!
17075.

6 000 HUF
15,58
16,67
Schoedler, Friedrich,: Das Buch der Natur, die Lehren der Physik, Chemie, Mineralogie, Geologie, Physiologie, Botanik und Zoologie umfassend. Braunschweig, 1847. Vieweg & Sohn, 504p. Modern, egészbőr kötésben, egy két lap sérült, javított
17076.

6 000 HUF
15,58
16,67
Schoedler, Friedrich,: Das Buch der Natur, die Lehren der Physik, Chemie, Mineralogie, Geologie, Physiologie, Botanik und Zoologie umfassend. 1868-1871 Braunschweig, 1868-71. Vieweg & Sohn, Egybe kötve. Sok ábrával és kihajtható táblával. Korabeli, elvált félbőr kötésben. Keblovszky M. Lajos ex librisével.
17077.

6 000 HUF
15,58
16,67
17078.

4 400 HUF
11,43
12,22
17079.

4 000 HUF
10,39
11,11
17080.

4 000 HUF
10,39
11,11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 420:
Viewing: from 14 June to 23 June
Payment deadline is 8 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.