2 000 HUF
Szalay László: Magyarország története. II. köt.: Az Arany bulla kiadásától a Hunyadyakig. 1222-1437. Lipcse, 1852, Geibel Károly, XVI+419+(1) p. Első kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lapon szúrágta lyukakkal.