Books: History

Number of items: 198

Révay József: Gömbös Gyula élete és politikája. Herczeg Ferenc előszavával. Bp., 1934., Franklin, XVI+440 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblán a jákfai Gömbös-család dombornyomásos címerével, a borítón kopásnyomokkal, az elülső táblán sérülésnyommal.
15605.

11 000 HUF
28,57
30,56
15606.

18 000 HUF
46,75
50,00
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. köt. Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Számos fekete-fehér és színes illusztrációval, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé viseltes állapotban, kopottas, néhány köteten sérült vagy leváló borítóval és gerinccel, néhány kissé sérült, kijáró lappal.
15607.

26 000 HUF
67,53
72,22
Naville, Edouard: Das ägyptische Totenbuch der XVIII. bis XX. Dynastie. (I-II. köt.) 1. Band: Text und Vignetten. 2. Band: Varianten. Graz, 1971, Akademische Druck- u. Verlagsanstalt. Rengeteg ábrával illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a borítókon apró sérüléssel, foltokkal.
15608.

12 000 HUF
31,17
33,33
Jakab Elek: Szabadságharczunk történetéhez. Visszaemlékezések 1848-1849-re. Bp., 1880, Rautmann Frigyes, (Wilckens F. C. és Fia-ny.),1 t. (Bem arcképe, Divald Károly munkája) + 577+(3) p.+ 7 t. (Klapka György, Gál Sándor, Vay Miklós, Mikó Imre, Bethlen Gergely, Gábor Áron, és Csány László arcképei, Divald Károly munkái). Első kiadás. Korabeli aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, egy tábla hiánnyal.
15609.

4 000 HUF
10,39
11,11
10
Dr. Sulyok Dezső: A magyar tragédia. I. rész. A Trianoni Béke és következményei. Newark (USA), 1954, a szerző kiadása, 624 p. Első kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, kissé foltos lapélekkel. Emigráns kiadás.
15610.

6 000 HUF
15,58
16,67
15611.

6 000 HUF
15,58
16,67
[Windisch, Karl Gottlieb]: Geographie und Geschichte des Königreichs Ungarn für Kinder. Pressburg (Pozsony), 1800, Andreas Schwaiger, 184+(6) p. + 1 t. (címkép, színezett metszet). Német nyelven. Átkötött kartonált papírkötésben, sérült, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány sérült lappal, a címlap másolt, a címkép a 14. oldal után kötve. Intézményi bélyegzővel.
15612.

6 000 HUF
15,58
16,67
15613.

5 000 HUF
12,99
13,89
Szalay László: Magyarország története. II. köt.: Az Arany bulla kiadásától a Hunyadyakig. 1222-1437. Lipcse, 1852, Geibel Károly, XVI+419+(1) p. Első kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lapon szúrágta lyukakkal.
15614.

2 000 HUF
5,19
5,56
Szalay László: Magyarország története. III. köt.: A Hunyadiaktól a mohácsi vészig. 1437-1526. Lipcse, 1853, Geibel Károly, XII+594+(2) p. Első kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány szamárfüles és egy javított lappal.
15615.

2 000 HUF
5,19
5,56
Szalay László: Magyarország története. IV. köt.: A  mohácsi vésztől a linczi békekötésig. 1526-1645. Pest, 1865, Lauffer Vilmos, XII+647 p. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
15616.

2 000 HUF
5,19
5,56

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 420:
Viewing: from 14 June to 23 June
Payment deadline is 8 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.