Csermák Géza: A magyar hajózás múltjából. Bp., 1956., Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum Rotaprint Üzeme, 58+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Csermák Géza,(1926-1976?) néprajzkutató, antropológus által K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus részére DEDIKÁLT példány.
König, Paul: Die Fahrt de Deutschland. Berlin, 1917, Verlag Ullstein & Co. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, az eredeti papírborító bekötve.
Pálffy István: Egy kis hazai. Balatonfüred és Tihany. Balatonfüred, 2011, Balatonfüred Város Önkormányzata. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Dr. Kubassek István: Balaton és a Balaton-felvidék. Bp., 2001, Cartographia. Kiadói papírkötés, ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal, volt könyvtári példány.
Regényes park. A Balaton-felvidék múltja és jelene. Szerk.: Molnár László. Veszprém, 2007, Kör Alapítvány, 80 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Szelényi Károly: Balaton. Keresztury Dezső bevezetőjével. Bp., 1986, Terra-Kossuth Nyomda. Rendkívül gazdag képanyaggal. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.