Books: Travelling, Local History

Number of items: 232

Várady Géza-Laky Imre: Novibazár. Szandzsák-Plevlje. Rajzok, elbeszélések és útleírások Törökország novibazári szandzsákjából az okkupációtól az annekszióig terjedő időből. Bp., 1912., Pátria, 270+1 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, egészen kis folttal, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, jó állapotban.
15030.

10 000 HUF
27,03
29,41
Franz Johann Joseph von Reilly: Bibliothek der Scherze mit einem satyrisch-allegorischen Atlasse. Fünfter-Sechster Band. Wien, 1801., Reillyschen geographischen Verschleiß-Komtoir, 1-343+298 p. +6 (rézmetszetű kézzel színezett, kihajtható térképek, 19x23 cm és 20x24 cm közötti méretben) t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az 5. kötet első 4 lapja, köztük a címlap hiányzik, a 6. kötet 298 oldallal véget ér, 368 oldallal lenne teljes, a 6. kötet címlapja hiányzik, az utolsó lap szakadt. Fügedi Erik Könyve bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.
15031.

Franz Johann Joseph von Reilly: Bibliothek der Scherze mit einem satyrisch-allegorischen Atlasse. Fünfter-Sechster Band. Wien, 1801., Reillyschen geographischen Verschleiß-Komtoir, 1-343+298 p. +6 (rézmetszetű kézzel színezett, kihajtható térképek, 19x23 cm és 20x24 cm közötti méretben) t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az 5. kötet első 4 lapja, köztük a címlap hiányzik, a 6. kötet 298 oldallal véget ér, 368 oldallal lenne teljes, a 6. kötet címlapja hiányzik, az utolsó lap szakadt. "Fügedi Erik Könyve" bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.

20 000 HUF
54,05
58,82
15032.

3 600 HUF
9,73
10,59
15033.

2 800 HUF
7,57
8,24
15034.

5 000 HUF
Kelemen János: A budapesti metró története. Bp., 1970., Műszaki. Kiadói papírkötés. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, térképekkel illusztrált. Megjelent 2700 példányban.
15035.

6 000 HUF
Dr. Szontagh Miklós: Tátra-kalauz. Singer és Wolfner 1905 körül. III. kiadás. 3db térképpel, az egyik szakadt. Kiadói kopott vászonkötésben.
15036.

6 000 HUF
Dr. Falk Zsigmond: Oroszország. Úti vázlatok. Bp., 1898, Kilián Frigyes (Pesti könyvny.), 1 t. + (2)+146+(3) p. + 15 t. (1 kihajtható). Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült borítóval.
15037.

4 000 HUF
15038.

4 800 HUF
12,97
14,12
15039.

12 000 HUF
32,43
35,29
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye és Kecskemét th. jogú város adattára. Szerk.: Csatár István, Hovhannesian Eghia és Oláh György. Vitéz dr. Endre László alispán előszavával. Bp., 1939.. Kultúra, 172+164+112+1 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, javított, pótolt gerinccel, javított kötéssel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
15040.

3 000 HUF
Kolozsvári emlékírók 1603-1720. A bevezető tanulmányt írta és az időrendi áttekintést összeállította: Bálint József. A forrásokat válogatta és jegyzetekkel ellátta: Pataki József. Bukarest, 1990, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban.
15041.

3 200 HUF
8,65
9,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF