Books: Religion

Number of items: 53

Dr. Bartha Béla: Statisztikai tanulmányok a magyar protestántizmusról. Különlenyomat a Protestáns Szemle 1890. évfolyamáról. Bp., 1890., Hornyánszky Viktor, 165 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, egészen kis kopásnyomokkal a borítón és a gerincen, körbevágott.   A szerző, deési Bartha Béla (1861-1914) jogakadémiai tanár által Kubinyi Albert evangélikus egyházfelügyelő részére DEDIKÁLT példány. Nagyságos Kubinyi Albert egyházfelügyelő úrnak - mély tisztelettel. Eperjes, 1890. de(cember.) Dr. Bartha.
17295.

6 000 HUF
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, kterýchž Cyrkew Křestanská při Wýročnjch Slawnostech a Památkách, gakož y we wsselikých potřebách swých, obecnjch y obzwlásstnjch, s mnohým prospěchem vžjwá; K obecnému Cýrkwe Boží wzdělánj, někdy shromažděné a wydané, od Kněze Giřika Třanowského, Služebnjka Páně při Cýrkwi Swato = Mikulášske w Liptowě.... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané, a we wssech Potrebách... W Bánské Bistricy [Besztercebánya/Neusohl] - W Presspurku [Pozsony], 1802-1804., Wytisstény v Jana Steffániho - Létá Páné, 10+1162+62+233+4 p. Szlovák nyelven. Későbbi egészbőr-kötésben, réz veretekkel, és kapcsokkal, a réz vereteken 1868 dátummal, kopott borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, egy lap javított, az utolsó lap hiányos sérült. / Full leather-binding, with copper fittings and copper clamps, with worn cover, with spotty pages, two sheets damaged, each of them repaired, the last sheet is incomplete.
17296.

[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, kterýchž Cyrkew Křestanská při Wýročnjch Slawnostech a Památkách, gakož y we wsselikých potřebách swých, obecnjch y obzwlásstnjch, s mnohým prospěchem vžjwá; K obecnému Cýrkwe Boží wzdělánj, někdy shromažděné a wydané, od Kněze Giřika Třanowského, Služebnjka Páně při Cýrkwi Swato = Mikulášske w Liptowě.... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané, a we wssech Potrebách... W Bánské Bistricy [Besztercebánya/Neusohl] - W Presspurku [Pozsony], 1802-1804., Wytisstény v Jana Steffániho - Létá Páné, 10+1162+62+233+4 p. Szlovák nyelven. Későbbi egészbőr-kötésben, réz veretekkel, és kapcsokkal, a réz vereteken "1868" dátummal, kopott borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, egy lap javított, az utolsó lap hiányos sérült. / Full leather-binding, with copper fittings and copper clamps, with worn cover, with spotty pages, two sheets damaged, each of them repaired, the last sheet is incomplete.

10 000 HUF
27,03
29,41
13
17297.

5 000 HUF
17298.

5 000 HUF
Albach J. S.: Szent hangzatok. Imák keresztény katholikusok számára. Assisi szent Ferencz szerzetbeli áldozár. Fordította Sujánszky Antal: Esztergomi-érseki főmegyeáldozása Pest-belvárosi segéd. A tizenegyedik eredeti kiadás után hat aczélmetszettel; második bővített kiadás. Pest., 1850., Müller, 1 (acélmetszetű címkép) t + 1 (acélmetszetű díszcímlap) t. +427+6 p.+4 (acélmetszetű képtáblák) t. Korabeli egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, fém kapcsokkal, kopott borítóval, sérült gerinccel, és kötéssel, javított kötéssel, egy-két kijáró lappal, kissé foltos lapokkal, bejegyzésekkel, megviselt állapotban.
17299.

3 000 HUF
Prohászka Ottokár: Iránytű. Prohászka Ottokár összegyűjtött munkái XXII. köt. Sajtó alá rendezte és a bevezetést írta: Schütz Antal. Bp., 1929, Szent István-Társulat, VIII+354 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
17300.

3 000 HUF
Bossuet,[Jacques-Bénigne]: Elmélkedései az evangéliumról I-II. kötet. A francia eredetiből fordította és kiadja: A Budapesti Nővendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Munkálatok LXXVII. évfolyama. Bp.,1913-1914, Élet, XLVI+2+445; XXXIII+7+500 p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítókon kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis sérülésekkel.
17301.

4 000 HUF
9
17302.

2 000 HUF
17303.

2 800 HUF
7,57
8,24
17304.

2 400 HUF
Martinkó Károly: Az áldozatok Isten szolgái. Életünk Krisztus. A szerző, Martinkó Károly (1933- ) által  Gonda János (1932-2021) Széchenyi- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, zeneszerző, zenetörténész, főiskolai tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1991., AirCont. Kiadói papírkötés.
17305.

Martinkó Károly: Az áldozatok Isten szolgái. "Életünk Krisztus." A szerző, Martinkó Károly (1933- ) által Gonda János (1932-2021) Széchenyi- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, zeneszerző, zenetörténész, főiskolai tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1991., AirCont. Kiadói papírkötés.

2 000 HUF
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, kterýchž Cyrkew Křestanská při Wýročnjch Slawnostech a Památkách,... ; Hozzákötve: Přjdawek pronikawych nowych, y nekterych starých pjsnj...; Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... W Pessti [Pest], 1868., Alojza Bucánskyho (Bu­csán­szky Alajos), XVI+1247;112; 237+1 p. Szlovák nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, egy helyen kissé sérült kötéssel, az elülső tábla belsején a papírborítás sérült, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylap sérült, egy lap hiányzik, bejegyzésekkel.;   [Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, ... Hozzákötve: Phiala Sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... W Senici [Szenice/Senica/Senitz],1900., Tiskem Jana Bežu [Jana Beza], 1 t.+VI+1261 [kéthasábos számozás]+104 [kéthasábos számozás] p. Szlovák nyelven. Korabeli kopott, foltos egészbőr-kötésben.;   [Třanovský, Jiří (1597-1637): Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj,...] Hozzákötve: Phiala Sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... Hozzákötve: Přjdawek pronikawych nowych, y nekterych starých pjsnj... W Senici [Szenice/Senica/Senitz],1895., Tiskem Jana Bežu [Jana Beza], 1-1261 [Kéthasábos számozás]+155+1-32,49-59, 61-104 p. Szlovák nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, hiányzó és kijáró lapokkal.
17306.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF