Books: Travelling, Local History

Number of items: 240

Dr. Barta Kornél (szerk.): Tarcsa gyógyfürdő és vízgyógyintézet (a) magyar Franzesbad ismertetője. H.n., é.n. Kiadói szecessziós papírkötésben, kissé sérült állapotban.
15010.

12 000 HUF
33,06
35,82
14
Hammer price:
19 000 HUF
15011.

15 000 HUF
41,32
44,78
Hammer price:
16 000 HUF
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+ 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen sérülésnyommal, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal. Ritka kötésváltozat!
15012.

5 000 HUF
13,77
14,93
Hammer price:
6 500 HUF
15013.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
10 000 HUF
27,55
29,85
  Add to cart
  Remove
Rexa Dezső: Dunamenti nyaralóhelyek. Magyar Városok Monográfiája. Bp., 1934, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Kiadói egészvászon kötés, néhol foltos lapok, egyébként jó állapotban.
15014.

Available
8 000 HUF
22,04
23,88
  Add to cart
  Remove
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1856. Herz János, 1 t. (címkép, Colombus Kristóf portréja) + VI+(2)+406 p. + 1 t. (kihajtható térkép). Első kiadás. Átkötött, dombornyomott, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a kihajtható térkép széle kissé sérült.
15015.

8 000 HUF
22,04
23,88
Hammer price:
8 000 HUF
15016.

Available
8 000 HUF
22,04
23,88
  Add to cart
  Remove
15017.

Available
6 000 HUF
16,53
17,91
  Add to cart
  Remove
15018.

Available
5 000 HUF
13,77
14,93
  Add to cart
  Remove
Péter I. Zoltán: Nagyvárad 900 éves múltja és épített öröksége. Bp., 2005., Noran. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15019.

5 000 HUF
13,77
14,93
Hammer price:
5 000 HUF
Rosti Pál: Uti emlékezetek Amerikából. Az 1861-es kiadás reprint kiadása. Megjelent Amerika felfedezésének 500. évfordulója alkalmából. + Rosti Pál 1830-1874. Kincses Károly tanulmánya az Úti emlékezetek Amerikából hasonmás kiadásához. Bp., 1992, Balassi Kiadó - Magyar Fotográfiai Múzeum. Kiadói papírkötések.
15020.

5 000 HUF
13,77
14,93
Hammer price:
5 500 HUF
Friedmann Endre: Emberek. Budapesti életképek. 1954-1988. City Folks. Snapshots of Budapest life. Válogatta és az előszót írta: Gera Mihály. Ford.: Farkas Ákos. Bp., 2005., Városháza. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.   Friedmann Endre (1934-2018) fotóriporter, MTI fotós munkásságát bemutató album. Rendkívül gazdag képanyaggal. A borítón található fotót sokan, a névhasonlóság miatt, tévesen Robert Capa (1913-1954) fotónak tartják. Holott ez az ő méltán híres fotója. De benne más izgalmas fotókkal is, pillanatképekkel az egykori Budapest életéből.
15021.

Available
5 000 HUF
13,77
14,93
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.