Krúdy Gyula: A 42-ős mozsarak. Mühlbeck Károly rajzaival. Krúdy Gyula összegyűjtött munkái. Bp., 1915, Singer és Wolfner, 181+(3) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Balázs Béla: A vándor énekel. Versek és novellák. Vál., szerk. és az előszót írta: Radnóti Sándor. Bp., 1975., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott, 86. számú példány.
Sirisaka Andor (1859-1901): Anyósok könyve. Humorisztikus, szátirikus anyós-tárgyu apróságok mulatságos és tanulságos gyüjteménye. Tömérdek képpel, százannyi élccel. Írta, nyirta s a t. közönség mulattatására kiadta: - -. Pécs, 1900., Taizs József. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi, 45+II+2 p. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Kiadói papírkötés.
Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. A fametszeteket Kaza György és Társa grafikai intézet készítette, a tipográfia és a borító Csillag Vera munkája. Bp., 1943, Pharos, 191 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval.
Mikszáth Kálmán: Nagyságos Katánghy Menyhért képviselő úr viszontagságos élete, kalandjai, szerencsétlensége, szerencséje és művei.
Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1901, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Masodik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, kissé kopottas borítóval.
Mikszáth Kálmán: Az apró gentry és a nép. Harmincz kis elbeszélés. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1897, Révai Testvérek. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A borítója és a gerince kopottas, a fűzése kicsit laza, van egy kijáró lapja.
Amor Sanctus. Szent Szeretett könyve. Középkori himnuszok latinul és magyarul. A Magyar Szemle Könyvei VI. Fordította: Babits Mihály. Bp., 1933, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötésben, eredeti papírborító bekötve Foltos lapokkal
Takáts Gyula: Tükrök szava - betűk arca. Jegyzetek - válaszok. Vallomások. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, által ALÁÍRT példány. Bp.,1985,Szépirodalom. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Képes árjegyzék kívánatra bérmentve megküldetik. Tandem Grafikai Stúdió Anno sorozata. Bp.,én.,Tandem Grafikai Stúdió. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben.