Number of items: 314

báró Wesselényi Miklós: Szózat a magyar és szláv nemzetiség ügyében. Lipcse, 1843, Wigand Ottó , VIII+372+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, ázott, foltos lapokkal.
17307.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
38 000 HUF
104,68
113,43
  Add to cart
  Remove
Gönczy Pál: Rövid utasítás selyemtenyésztésre a köznép számára. Pest. 1863. 3 rézmetszetű ábrával. Papírgerinccel Ritka. 16 cm
17308.

20 000 HUF
55,10
59,70
Hammer price:
20 000 HUF
Kovácsy Béla - Monostori Károly A ló és tenyésztése. 600 képpel, 14 műmelléklettel és 1 színes lótenyésztési térképpel. Bp., 1905. Pátria. XII+653+(3) p. + 14 tábla +1 térkép (kihajtható). Kiadói, festett, feliratos egészvászon kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányos címlappal, foltos, szakadt, sérült lapokkal, egy-két lapon kis hiánnyal, egy javított lappal.
17309.

14 000 HUF
38,57
41,79
9
Hammer price:
24 000 HUF
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben.Bp., 1898., Athenaeum, 6+231 p. + 20 (hártyapapírral védett heliogravűrök) t. Ötödik díszkiadás. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen sérülésnyommal, de ezeket leszámítva belül jó állapotban.
17310.

10 000 HUF
27,55
29,85
Hammer price:
13 000 HUF
17311.

Available
3 600 HUF
9,92
10,75
  Add to cart
  Remove
17312.

Available
24 000 HUF
66,12
71,64
  Add to cart
  Remove
Petőfi Sándor újabb költeményei 1-2, 3-4. Pest, 1861-1862, Emich Gusztáv. Kiadói egészvászon kötés, második könyv hiányos, viseltes állapotban.
17313.

8 000 HUF
22,04
23,88
Hammer price:
9 500 HUF
Dán György: Túl a valón. Rajzok, groteszkek. Kepes György (1906-2001) festőművész, grafikus egészoldalas linómetszeteivel. Bp., 1928., Ujságüzem, 109+1 p.+4 t. Egyetlen kiadás. Kiadói szakadt papírkötés, az utolsó két lapon szamárfüllel. Rendkívül ritka kiadvány, benne Kepes György korai munkáival.
17314.

Available
5 000 HUF
13,77
14,93
  Add to cart
  Remove
Báróczynak minden munkáji. Újrakiadta Kazincy Ferencz. Ötödik kötet. Pesten, 1814, Trattner János Tamás, 221+2 p. Félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, az első kötéstábla sérült, az első 6 lap szélén sérülésnyommal, az utolsó lapon szöveget nem érintő hiánnyal.
17315.

3 000 HUF
8,26
8,96
Hammer price:
3 000 HUF
Gorové László: A jegyesek Carthágoban, vagy a nagy Scipio. Eredeti munka, és vitézi történet. Készítette: - -. Buda, 1807, A Szerzői költségével (Landerer Anna betűivel), 6+519+1 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címkép hiányzik, a címlap pótolt, az első 3 lap restaurált, aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, későbbi possessori bejegyzésekkel.
17316.

4 000 HUF
11,02
11,94
Hammer price:
4 600 HUF
Anthologia Hungarica. Leipzig, 1922. Insel Verlag. Kiadta Gragger Róbert leszármazottjának dedikációjával. Dedikált! Kiadói papírkötésben
17317.

3 600 HUF
9,92
10,75
Hammer price:
3 600 HUF
Babits Mihály: A második ének. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. Az előszót Török Sophie írta. A címlaprajz Bernáth Aurél műve. Bp., 1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., (Hungária-ny.), 103+(1) p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. Számozott (765./2000) példány.
17318.

4 000 HUF
11,02
11,94
Hammer price:
4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.