Tétel

Catalogue number:

15610.
418. Closed Online auction
Books: History

40 000 HUF
108,11 EUR, 117,65 USD

Description:

[Penzinger, Sebastian Heinrich] Sebastiano Henrico Penzinger: Novissimum Historiae quatuor mundi Monarchiarum, Chaldaeorum nempe, Persarum, Graecorum & Romanorum compendium, gestorum videlicet omnium imperatorum, a Nimrodo, usque ad Augustissimum, nunc Beatissmum, Josephum, Romanorum & Germanaorum Monarcham, ex quorum Actis, tamque laudabilibus Virtutibus, quam detestandis Vitiis panduntur Quinquaginta formati Discursus praedicabiles, novis & exquistis Conceptibus, Historiis, & sanctorum Patrum Sententiis repleti, & Quinquaginta Axiomata, pro omni Mundi statu, sapientissimis antiquorum Philosophorum Dicteriis, Elegantiis itam ac Historiis exornata. Compendio, quin & Discursibus & Axiomatibus Novenarius accedit Index, ... Norimbergae [Nürnberg], 1711., Johannis Leonhardi Buggelii, 1 (rézmetszetű díszcímlap t. + 9 sztl. Lev. + 800+86+2 p.+1 (rézmetszetű tábla) t. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a díszcímlapon és a címlapon szakadással, foltos lapokkal, 3 lap sarkán szamárfüllel, a rézmetszetű tábla szélén egészen kis gyűrődéssel, possessori bélyegzésekkel.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras