Books: History

Number of items: 226

Hitler Adolf: Harcom. (Mein Kampf.) Két kötet egybekötve. I. köt.: Beszámoló. II. köt.: A nemzeti szocialista mozgalom. Fordították: Kolbai Pál, Lintner Antal, Szakáts István. Bp., 1941, Centrum, 1 (címkép, Adolf Hitler fekete-fehér portré fotója) t. +476+4 p. V. kiadás. Átkötött modern kemény-kötés, a címkép javított, a címlap és az azt követő oldal felső sarkán egészen apró sérüléssel, egy-két kissé foltos lappal. Rendkívül szépen újrakötött példány.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15608.

18 000 HUF
49,59
53,73
19
Hammer price:
60 000 HUF
A románok története, különös tekintettel az erdélyi románokra. Szerk.: Gáldi László, Makkai László. A Magyar Történelmi Társulat könyvei VI. [Bp., 1941], Magyar Történelmi Társulat, (Franklin-ny.), 428 p., 7 t. (fekete-fehér képtáblák) + 1 t. (kihajtható térkép). Oldalszámozáson belül szövegközi és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés.
15609.

15 000 HUF
41,32
44,78
Hammer price:
19 000 HUF
15610.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
40 000 HUF
110,19
119,40
  Add to cart
  Remove
15611.

Available
10 000 HUF
27,55
29,85
  Add to cart
  Remove
Gudenus János József: A magyarországi főnemesség XX. századi genealógiája I-V. kötet. Bp., 1990-1998, Natura-Tellér Kft-Heraldika. Kiadói műbőr kötések, kiadói papír védőborítóban és Kiadói kartonált papírkötések.
15612.

24 000 HUF
66,12
71,64
Hammer price:
24 000 HUF
Rumänische Landkartenfäschungen, Bp., 1940, Athenaeum + Die Rumänische Bodenreform in Siebenbürgen, Bp., 1940, Athenaeum, német nyelven, térképekkel, kiadói papírkötésben
15613.

Available
5 000 HUF
13,77
14,93
  Add to cart
  Remove
Rumänische Ethnographische Landkarten und Ihre Kritik, Bp., 1942, Staatswissenschaftliches Institut, német nyelven, térképekkel, kiadói papírkötésben
15614.

Available
5 000 HUF
13,77
14,93
  Add to cart
  Remove
Mandler Dávid: Kelet és Nyugat mezsgyéjén. Vámbéry Ármint és a Brit Birodalom. Bp.,2014,Múlt és Jövő. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15615.

Available
5 000 HUF
13,77
14,93
  Add to cart
  Remove
Vámbéry Rusztem: Eretnek magyarázatok a nacionalizmusról. Korszerű magyar írások. [Bp.], 1936., Viktória. Kiadói papírkötés.
15616.

2 800 HUF
7,71
8,36
Hammer price:
2 800 HUF
Berényi Zsuzsanna Ágnes: Szabadkőművesi páholyneveink 1991-ig. Magyar Névtani Dolgozatok 114. Bp., 1992., ELTE Magyar Nyelvészeti Tanszékcsoport Névkutató Munkaközössége. Kiadói papírkötés. Megjelent 350 példányban. Ritka!
15617.

5 000 HUF
13,77
14,93
Hammer price:
8 500 HUF
Benedek Szabolcs: A szabadkőművesség eredete. A hermetikus hagyományoktól az első nagypáholyig. Bp., 2006., Pont Kiadó. Kiadói papírkötés.
15618.

Available
5 000 HUF
13,77
14,93
  Add to cart
  Remove
Berényi Zsuzsanna Ágnes: Kossuth Lajos és a szabadkőművesek. [Bp.], 2002, Argumentum. Kiadói papírkötés.
15619.

5 000 HUF
13,77
14,93
Hammer price:
5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.