Tétel

16 000 HUF
41,56 EUR, 44,44 USD

Description:

Mongol thangka: Mahakala , vegyes technika, kissé sérült, üvegezett fa keretben, külső méret: 13x15 cm Mahakala a hinduizmus és a tantrikus buddhizmus közös istensége. A buddhizmusban Mahakala Visnu egy heves formája, míg a hinduizmusban Mahakala Siva és Visnu (Narasimha) heves megnyilvánulása, és Mahakala istennő hitvese; a saktizmus Kalikula szektájában jelenik meg a legjelentősebb formában. Mahakala a Vajrayana, a kínai ezoterikus és a tibeti buddhizmusban (lásd Citipati), valamint a Chan és a Shingon hagyományokban dharmapala néven ismert védőistenségként is megjelenik.

Share:

Photo of the item taken by : karap_norbert

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.