Engravings

Number of items: 53

Aelbert Cuyp (1620-1691) után metszette Wilhelm Woernle (1849-1916): Hollandi család, 1880-90 körül. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten. Kiadja az Orsz. Magy. Képzőművészeti Társulat. Kissé sérült, foltos, kopott. Üvegezett, dekoratív, régi, kissé sérült fa keretben. 12,5x18 cm.
10627.

6 000 HUF
cca 1870 Az Ararát hegye, fametszet, papír, paszpartuban, 14,5x23 cm, teljes: 28x35 cm
10628.

1 000 HUF
cca 1684 S. Maria di Loreta,(Ancona, St. Maria di Loreto), (in: J. Ch. Wagner : Delineatio Provinciarum Pannoniae Et Imperii Turcici In Oriente, Augsburg, (1684.), Koppmayer, rézmetszet, papír, paszpartuban, a két laprészt hátul összeragasztották, 24x33 cm
10629.

4 000 HUF
cca 1725 Kleiner, Salomon (1700-1761) - Corvinus, Johann August (1683-1738): Prospectus Aulae Caesarae, prout extra urbem versus orientem in oculos incurrit... /Prospect der Keyßerlichen Burg, wie solche von aussen gegen Auffang anzusehen. ..., Bécs, Hofburg, Lipót-szárny, Heldenplatz látképe, (Hofburg, Leopoldinischer Trakt, Heldenplatz), rézmetszet, papír, szakadt, 23x34 cm/  Kleiner, Salomon (1700-1761) - Corvinus, Johann August (1683-1738): Prospectus Aulae Caesarae, prout extra urbem versus orientem in oculos incurrit... /Prospect der Keyßerlichen Burg, wie solche von aussen gegen Auffang anzusehen. ..., View of Hofburg, Leopoldinischer Trakt, Heldenplatz (Wien), copper engraving, paper, damaged, 23x34 cm
10630.

5 000 HUF
cca 1866 Erzsébet királyné fogadja az országgyűlés küldöttségét, (Az országgyűlési küldöttségek fogadtatása császárné ő felsége által), In: Magyarország és a Nagyvilág 1866. 10. sz., 1866. január, fametszet, 23x32 cm
10632.

2 000 HUF
33
cca 1870 Róma madártávlatból, (in: Magyarország és a Nagyvilág.) fametszet, papír, 31x47 cm
10633.

2 000 HUF
The Brasen Sea in Solomons Temple/The section of the Brasen Sea in Solomons Temple, Vol II. 2d. Gath X2 P 645., rézmetszet, papír, jelzett a nyomaton, hajtott, kissé foltos, a szélein kis szakadásokkal, az egyik sarkán kis hiánnyal, de ezek a sérülések a metszetet nem érintik, 33x44 cm, teljes: 40x50 cm.
10634.

The Brasen Sea in Solomon's Temple/The section of the Brasen Sea in Solomon's Temple, Vol II. 2d. Gath X2 P 645., rézmetszet, papír, jelzett a nyomaton, hajtott, kissé foltos, a szélein kis szakadásokkal, az egyik sarkán kis hiánnyal, de ezek a sérülések a metszetet nem érintik, 33x44 cm, teljes: 40x50 cm.

5 000 HUF
1879 A bécsi városi fürdő épületének tervrajzai 3 db nagyméretű fénnyomat 44x30 cm-ig / Plans of the Vienaer city bath. 3 large prints.
10635.

6 000 HUF
Bécs, Carolina híd, Kávéház Vöröskői gróf Pálffy Fidél (1788-1864) tárnokmester, főkancellár címerével a kép alatt, a kőnyomatot készítő Wassenberg magyar és német nyelvő ajánlásával Pálffy Fidélnek. Kőnyomat, üvegezett keretben. 29x26 cm Keret mérete 44x39 cm
10636.

18 000 HUF
48,65
52,94
cca 1880 Fúrók, menetmetszők. Nagy méretű litográfia 45x55 cm
10637.

5 000 HUF
cca 1840 Mayer Vendégfogadója a Vadászkürthez - Kőnyomatos reklámlap üvegezett keretben. Középen a hotel litografált látképével, Mayers Gasthof - Mayer Vendég Fogadoja, ,,Hotel Mayer - Albergo Mayer, Pesth, Kleinbruckgasse zum Jägerhorn felirattal. A látkép mérete 14,5 x 11,7 cm. A lapméret 21 x 17,7 cm, hátoldalán négy nyelvű reklám szöveg
10638.

cca 1840 Mayer Vendégfogadója a Vadászkürthez" - Kőnyomatos reklámlap üvegezett keretben. Középen a hotel litografált látképével, Mayer's Gasthof - Mayer Vendég Fogadoja", ,,Hotel Mayer - Albergo Mayer, Pesth, Kleinbruckgasse zum Jägerhorn" felirattal. A látkép mérete 14,5 x 11,7 cm. A lapméret 21 x 17,7 cm, hátoldalán négy nyelvű reklám szöveg

16 000 HUF
43,24
47,06
R. Alt (1812-1905): A Temető Pesten. (Váci úti temető.(Ma már nem létezik.) Litográfia, paszpartuban Buda-Pest előadva Alt Rudolf által c. könyvből. 12x18,5cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette 14x19 cm
10639.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF