Books: Travelling, Local History

Number of items: 157

Stella Court Treatt: Fokvárostól Kairóig. Autó-túra Afrikán keresztül. Ford.: Zigány Árpád. Bp., é.n., Palladis Rt., 202 p. Oldalszámozáson kívüli, fekete-fehér képtáblákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, sérült gerinccel.
15036.

1 800 HUF
P. Majsai Mór-P. Szabados Anzelm: Szenföldi múzeumunk kalauza. Bp., 1944, Magyar Szentföld. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
15037.

1 800 HUF
Kádár László: A magyar nép tájszemlélete és Magyarország tájnevei. Bp., 1941., Országos Táj- és Népkutató Intézet, 23+1 p. + 1 (Magyarország tájai kihajtható térkép, 1:2700.000, Szerk.: Kádár László, 27x36 cm.) Kiadói papírkötés.
15038.

1 600 HUF
Martin Johnson: Afrika csodavilága. Az elefántok új kiadása. Fordította Ruzitska Mária. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
15039.

Martin Johnson: Afrika csodavilága. Az "elefántok" új kiadása. Fordította Ruzitska Mária. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.

1 600 HUF
A Dunánál / On the Danube - Budapest. Bp., 2005. Vincze. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval.
15040.

1 600 HUF
Szinnyei József: Az ezer tó országa. (Finnország.) Bp., 1882., Franklin, VI+496 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, volt könyvtári példány, laza fűzéssel.
15041.

1 600 HUF
Tamaskó Ödön: Zempléni hegység. Magyar Tájak. Bp., 1958, Bibliotheca. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, térképmelléklettel. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3150 példányban.
15042.

1 400 HUF
Wagner Richárd: A magyar alföld szélviszonyai. A Szegedi Alföldkutató Bizottság Könyvtára III. Szakosztály Közleményei. 9. sz. Szeged, 1931., Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 33+1 p. + 4 (kihajtható térkép-mellékletek.) t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15043.

1 400 HUF
15044.

1 400 HUF
Novák László: Fejfák a Duna-Tisza közén. Arany János Múzeum Kismonográfiái 1. Nagykőrös, 1984, Arany János Múzeum. Második kiadás. Számos fekete-fehér képpel illusztrált .Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel. Megjelent 1000 példányban.
15045.

1 400 HUF
Margócsy József: Utcák, terek, emléktáblák. II. kötet: Újabb fejezetek a régi Nyíregyháza életéből. Nyíregyháza, 1986., Nyíregyháza Városi Tanács V.B. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Benne Nyíregyháza térképpel. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15046.

1 200 HUF
Ráday Mihály: Unokáink sem fogják látni. Bp., 1982, RTV-Minerva. Kiadói kartonált papírkötésben.
15047.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF