Books: Travelling, Local History

Number of items: 157

Fajcsák Attila: Az egri szőlőművelés szokásai és hiedelmei. Studia Agriensia 10. Eger, 1990, Dobó István Vármúzeum. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15012.

3 000 HUF
7,83
8,33
[Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (1869-1941)] E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)., 206 p. + 23 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kopásnyomokkal.
15013.

2 000 HUF
5,22
5,56
10
[Merlin Moore Taylor (1886-1939)] Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+188+2 p. +19 t. Az oldalszámozáson belül egy egészoldalas térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15014.

2 000 HUF
5,22
5,56
Sven Hedin: A vándorló tó. I-II. köt. Ford.: Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1940], Franklin-Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzésekkel.
15015.

1 200 HUF
3,33
15
15016.

3 000 HUF
7,83
8,33
15017.

2 400 HUF
6,27
6,67
Griebens Reiseführer sorozat 6 kötete (Band 5, 25, 26, 48, 68, 93.), nagyrészt német, osztrák városokkal, valamint Prága: Dresden und Umgebung, Berlin und Umgebung, Prag und Umgebung, Salzburg Stadt und Land, Salzkammergut, Wien und Umgebung, Leipzig und Umgebung.Berlin, 1927-1931., Grieben. Német nyelven. Térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötések, változó állapotban, a borítókon kis kopásnyomokkal.
15018.

2 000 HUF
5,22
5,56
Vajdaság száz csodája. Rejtőzködő értékek nyomában. Szerk.: Folberth Péter, Gáspár Katalin. Bp., 2006, Totem. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban.
15019.

2 800 HUF
7,31
7,78
15020.

2 800 HUF
7,31
7,78
Kerekes György: A kassai kereskedők életéből. Harmadfélszázad 1687-1913. Bp., 1913., Országos Ipartestület, VI+279 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal és borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15021.

4 000 HUF
10,44
11,11
15022.

3 000 HUF
7,83
8,33
Apostolos Papagiannoppulos: Monuments of Thessaloniki. Thessaloniki, én., Rekos. Térkép-melléklet. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón gyűrődésnyommal.
15023.

1 600 HUF
4,18
4,44

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.