Books: Travelling, Local History

Number of items: 157

15000.

16 000 HUF
44,08
47,76
A Kolozsvári Római Kath. Főgimnázium emlékalbuma 1579-1929. Kiadja a 350 éves jubileum alkalmából a főgimnázium igazgatósága. Kolozsvár, 1930, Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15001.

7 000 HUF
19,28
20,90
Unghváry Ede: Sztropkó és várának története. Huszt, 1912, szerzői. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, kopott borítóval, festett lapélekkel, két lap ragasztószalaggal javított. Két kihajtható melléklettel, amelyek közül a sztropkai kazula sérült és hiányos, ragasztószalaggal javított.
15002.

5 000 HUF
13,77
14,93
19
Komoróczy György (szerk.): Hajdú-Bihari kéziratos térképek. Debrecen, 1972, Déri Múzeum Baráti Köre. 19 db kihajtható térképmelléklettel. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötésben, kiadói kissé foltos és kissé sérült papírkötésben.
15003.

6 000 HUF
16,53
17,91
15004.

8 500 HUF
23,42
25,37
15005.

7 000 HUF
19,28
20,90
11
Márkus György (szerk.): Békés vármegye. Bp., 1936, Békésvármegye Monográfiája Szerkesztősége és Kiadóhivatala. Kiadói egészvászon kötés, széteső viseltes állapotban.
15006.

3 600 HUF
9,92
10,75
Magyar Turista Lexikon. A-Z. Szerk.: Polgárdy Géza. Bp.,1941, Eggerberger-féle Könyvkereskedés (Rényi Károly), 231 p. + 24 t. + 1 t. (kihajtható térkép.) Fekete-fehér fotókkal, térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, laza fűzéssel.
15007.

4 000 HUF
11,02
11,94
15008.

3 400 HUF
9,37
10,15
Baktay Ervin: Indiai éveim. I-II. köt. Bp., 1938, Révai. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány lap kissé foltos. Az első kötet végén a szerző saját kezű aláírásával.
15009.

3 000 HUF
8,26
8,96
23
cca 1942-1943 Debreceni Közigazgatási Címtár. Összeállította és kiadja: Dr. Szatai Ferenc. Debrecen,én.,Deutsch-ny., 144 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15010.

3 000 HUF
8,26
8,96
Pohárnok Jenő: Földrajzi séták a Kárpát-medencében. I. A Nagy-Alföld. München,1937,Amerikai Magyar Kiadó, 99 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Emigráns kiadás.
15011.

2 400 HUF
6,61
7,16

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.