https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Social sciences

Number of items: 19

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Purgstaller Calas. József: A bölcsészet elemei I-II., és IV köt. I. köt.: Lélektan. Második, bővített kiadás. II. köt.: Észtan vagyis gondolkodás és ismetan. Második, bővített kiadás. IV. köt.: Erkölcstan. Harmadik, egészen átdolgozott kiadás. [Egybekötve.] Pest, 1846-1862, Hartleben K. A., VIII+164+4;4+210+1; 171 p. Korabeli kopott átkötött félvászon-kötés, egy-két javított lappal, foltos lapokkal, ceruzás jegyzetekkel.
17129.

Purgstaller Calas. József: A bölcsészet elemei I-II., és IV köt. I. köt.: Lélektan. Második, bővített kiadás. II. köt.: Észtan vagyis gondolkodás és ismetan. Második, bővített kiadás. IV. köt.: Erkölcstan. Harmadik, egészen átdolgozott kiadás. [Egybekötve.] Pest, 1846-1862, Hartleben K. A., VIII+164+4;4+210+1; 171 p. Korabeli kopott átkötött félvászon-kötés, egy-két javított lappal, foltos lapokkal, ceruzás jegyzetekkel.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
11,30
EUR
,
12,90
USD
Number of bids:
12
Hammer price:
20 000 HUF
Henry George: Vámvédelem vagy szabadkereskedelem. Vizsgálódás a vámkérdésről, különös tekintettel a munka érdekeire. Ford.: Braun Róbert. Bp., ,Világosság-ny. Átkötött félvászon-kötés, szakadt címlappal, kissé kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel.
17130.

Henry George: Vámvédelem vagy szabadkereskedelem. Vizsgálódás a vámkérdésről, különös tekintettel a munka érdekeire. Ford.: Braun Róbert. Bp., ,"Világosság"-ny. Átkötött félvászon-kötés, szakadt címlappal, kissé kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
800 HUF
2,26
EUR
,
2,58
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Soren Kierkegaard: A keresztény hit iskolája. Bp., 1998, Atlantisz. 300p. Kiadói kartonált papírkötés.
17131.

Soren Kierkegaard: A keresztény hit iskolája. Bp., 1998, Atlantisz. 300p. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Sold
Starting price:
3 800 HUF
10,73
EUR
,
12,26
USD
Number of bids:
3
Hammer price:
4 200 HUF
Heinrich Ploß: Das Kind in Brauch Und Sitte Der Völker. I-II. Bände. Völkerkundliche Studien von Dr. med. - -. Nach dem Tode des Verfassers herausgegeben von Dr. phil. B. Renz. Dritte auflage. Leipzig, 1911-1912., Th. Griebens Verlag, IV+608; 4+927+1 p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel papírlapokon.
17132.

Heinrich Ploß: Das Kind in Brauch Und Sitte Der Völker. I-II. Bände. Völkerkundliche Studien von Dr. med. - -. Nach dem Tode des Verfassers herausgegeben von Dr. phil. B. Renz. Dritte auflage. Leipzig, 1911-1912., Th. Grieben's Verlag, IV+608; 4+927+1 p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel papírlapokon.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,39
EUR
,
3,87
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
1 200 HUF
Kiss Lajos: A szegény ember élete. Bp.,(1939),Athenaeum, 283+1 p. Első kiadás. Egészvászon-kötés, az 50-63. oldalak között fordítva, és visszafelé kötött lapokkal.
17133.

Kiss Lajos: A szegény ember élete. Bp.,(1939),Athenaeum, 283+1 p. Első kiadás. Egészvászon-kötés, az 50-63. oldalak között fordítva, és visszafelé kötött lapokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 400 HUF
3,95
EUR
,
4,52
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Korniss Péter: Elindultam világ útján... Magyar népszokások. Bp., 1975, Corvina. Számos egészoldalas, fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
17134.

Korniss Péter: Elindultam világ útján... Magyar népszokások. Bp., 1975, Corvina. Számos egészoldalas, fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,82
EUR
,
3,23
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
1 000 HUF
Collins F. Howard: Spencer Herbert Synthetikus Filozófiájának Kivonata. Pekár Károly dr. életrajzi bevezetésével. Budapest, 1903, Poltzer zsigmond Könyvkereskedése.Kopottas, kiadói, egészvászon kötésben.
17135.

Collins F. Howard: Spencer Herbert Synthetikus Filozófiájának Kivonata. Pekár Károly dr. életrajzi bevezetésével. Budapest, 1903, Poltzer zsigmond Könyvkereskedése.Kopottas, kiadói, egészvászon kötésben.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,82
EUR
,
3,23
USD
Number of bids:
5
Hammer price:
2 400 HUF
Nietzsche, Friedrich: Vidám tudomány. Sajtó alá rendezte: Varró István. Ford.: Wildner Ödön. Nietzsche Válogatott Munkái. Bp., [1926], Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerinc hiányos, javított, pótolt de belül jó állapotban.
17136.

Nietzsche, Friedrich: Vidám tudomány. Sajtó alá rendezte: Varró István. Ford.: Wildner Ödön. Nietzsche Válogatott Munkái. Bp., [1926], Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerinc hiányos, javított, pótolt de belül jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 200 HUF
3,39
EUR
,
3,87
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Vasas Samu, Salamon Anikó: Kalotaszegi ünnepek. Bp., 1986, Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17137.

Vasas Samu, Salamon Anikó: Kalotaszegi ünnepek. Bp., 1986, Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 200 HUF
3,39
EUR
,
3,87
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Szabó Á. Töhötöm: Kooperáló közösségek. Munkavégzés és kapcsolatok a falusi gazdálkodásban. Marosvásárhely, 2009, Mentor, 294+VII+(1) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17138.

Szabó Á. Töhötöm: Kooperáló közösségek. Munkavégzés és kapcsolatok a falusi gazdálkodásban. Marosvásárhely, 2009, Mentor, 294+VII+(1) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 200 HUF
3,39
EUR
,
3,87
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Oppenheimer: Az állam. Ford.: Sebestyén Ede. Világkönyvtár. Bp., 1912, Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
17139.

Oppenheimer: Az állam. Ford.: Sebestyén Ede. Világkönyvtár. Bp., 1912, Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,82
EUR
,
3,23
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
1 000 HUF
F. S. Marvin: A nyugati civilizáció fejlődése. Ford.: Benedek Marcell, Rózsa Dezső. Műveltség sorozat. Bp., é.n., Dante, 226 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
17140.

F. S. Marvin: A nyugati civilizáció fejlődése. Ford.: Benedek Marcell, Rózsa Dezső. Műveltség sorozat. Bp., é.n., Dante, 226 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,39
EUR
,
3,87
USD
Number of bids:
5
Hammer price:
1 400 HUF

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 410:
From  11 to 20 January
Viewing: from 17 to 20 January
Payment deadline is 4 Februar
 

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment