Number of items: 304

Réthey Prikkel Miklós: Rákóczi kis úrfi. (Élő népköltészet Akasztón - balladák és balladás dalok). Akasztó, 1992, Alfa Kiadó, 419 p. Kiadói papírkötés, helyenként foltos lapokkal. Megjelent 1500 példányban. A szerző által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró (56-os eseményekben való részvételért halálra, majd életfogytiglanra ítélték, később kegyelemben részesült) részére DEDIKÁLT példány.
17326.

Réthey Prikkel Miklós: Rákóczi kis úrfi. (Élő népköltészet Akasztón - balladák és balladás dalok). Akasztó, 1992, Alfa Kiadó, 419 p. Kiadói papírkötés, helyenként foltos lapokkal. Megjelent 1500 példányban. A szerző által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró ('56-os eseményekben való részvételért halálra, majd életfogytiglanra ítélték, később kegyelemben részesült) részére DEDIKÁLT példány.

2 000 HUF
5,19
5,71
Szűgyi Zoltán: Vagyok aki vagyok. Bp., 2006, Új Mandátum. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17327.

1 800 HUF
4,68
5,14
17328.

1 400 HUF
3,64
4,00
Italo Calvino: Eleink. Három kisregény. A nemlétező lovag. A kettészelt őrgróf. A famászó báró. Ford.: Telegdi Polgár István. Gyulai Líviusz illusztrációival. Bp., 1980,Európa. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17329.

1 400 HUF
3,64
4,00
Csorba János: Bár emlékezete maradjon meg.... Szerkesztette és a dallamokat lejegyezte: Sebő Ferenc. Budapest, 2006, Helikon. CD melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
17330.

1 200 HUF
3,12
3,43
Sáfrán Györgyi: Üzenet falusi lányoknak. Bp., 1941., Kalász Katolikus Leánykörök Szövetsége. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval.  A szerző által DEDIKÁLT példány.
17331.

Sáfrán Györgyi: Üzenet falusi lányoknak. Bp., 1941., "Kalász" Katolikus Leánykörök Szövetsége. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.

1 800 HUF
4,68
5,14
Mint én, földmíves költő... Szemelvények Gózon István parasztverselő elbeszélő költeményeiből. Nagy Czirok László gyűjtéséből összeállította és bevezetővel ellátta: Janó Ákos. [Bp., 1959.], Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum-ny. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
17332.

1 800 HUF
4,68
5,14
Prigogine, Ilya - Stengers, Isabelle: Az új szövetség. A tudomány metamorfózisa. Ford.: Dévényi Levente. Bp., 1995, Akadémiai Kiadó, XXV+337+1 p. Kiadói papírkötés.
17333.

1 400 HUF
3,64
4,00
Dr. Jankovics Marcell-Dr. Dobai János: Új-Auróra irodalmi almanach az 1926. évre. Pozsony, Concordia. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17334.

1 400 HUF
3,64
4,00
17335.

1 600 HUF
4,16
4,57
E[rnst] T[heodor] A[madeus] Hoffmann: Muzsikus-történetek. Ford.: Cserna Andor. Kis Helikon 12. Bp.,1921,Rózsavölgyi, 149+2 p.+6 (Szakmáry István fekete-fehér illusztrációi) t. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3100 példányban. 3000 példányt félfamentes nyomópapíron, 100 példányt pedig könyvbarátok részére merített papír. Ezt a 100példányt kézzel írott sorszámokkal látták el. Ez számozatlan példány.
17336.

E[rnst] T[heodor] A[madeus] Hoffmann: Muzsikus-történetek. Ford.: Cserna Andor. Kis Helikon 12. Bp.,1921,Rózsavölgyi, 149+2 p.+6 (Szakmáry István fekete-fehér illusztrációi) t. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent "3100 példányban. 3000 példányt félfamentes nyomópapíron, 100 példányt pedig könyvbarátok részére merített papír. Ezt a 100példányt kézzel írott sorszámokkal látták el." Ez számozatlan példány.

1 600 HUF
4,16
4,57
Hegyi Béla: Tegnap, ma, holnap. Bp., 1980, Ecclesia (Egyetemi Nyomda), 318 p. A borító Bálint Endre (1914-1986) munkája. Kiadói kartonált papírkötés.
17337.

1 200 HUF
3,12
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.