Books: History

Number of items: 150

Bonfini: Mátyás király. Tíz könyv a Magyar Történet-ből. Ford.: Geréb László. A bevezetést, és a jegyzeteket írta: Kardos Tibor. Monumenta Hungarica II. Bp., 1959., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 2100 példányban. Számozatlan példány.
15623.

5 000 HUF
Istvánffy Miklós: A magyarok történetéből. Ford.: Juhász László. A szöveget válogatta, a bevezetést és a jegyzeteket írta: Székely György. Monumenta Hungarica VI. Bp., 1962, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 2400 példányban. Számozatlan példány.
15624.

5 000 HUF
15625.

5 000 HUF
Thuróczi János: Magyar krónika. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Geréb László. A szövegeket átnézte és a bevezetést írta: Kardos Tibor. Monumenta Hungarica I. Bp., 1957, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 2600 példányban. Számozatlan példány.  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus tulajdonosi aláírásával.
15626.

1 600 HUF
18
Kálti Márk: Képes Krónika. Kálti Márk Krónikája a magyarok tetteiről. Ford. és a jegyzeteket összeállította: Geréb László. Bevezetéssel ellátta: Kardos Tibor. A művészettörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválogatta: Berkovits Ilona. Monumenta Hungarica III. Bp., 1959., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 3200 példányban. Számozatlan példány.  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus tulajdonosi aláírásával és a könyvben Dienes István saját-kezű jegyzeteivel papírlapokon.
15627.

1 600 HUF
Küküllei János és a Névtelen Minorita krónikája. Ford.: Geréb László. Trencsényi-Waldapfel Imre bevezetőjével. Monumenta Hungarica IV. Bp., 1960, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 2750 példányban. Számozatlan példány.
15628.

1 600 HUF
Szamosközy István: Erdély története. Ford.: Borzsák István. Válogatta, a bevezetést és a jegyzeteket írta: Sinkovics István. Monumenta Hungarica VII. Bp., 1963, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 2200 példányban. Számozatlan példány.
15629.

1 600 HUF
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I. kötet. A-Cs. Bp., 1963, Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel papírlapokon. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, egyébként jó állapotban. Megjelent 1350 példányban.
15630.

3 000 HUF
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza III. kötet. H-K. Bp.,1987, Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15631.

3 000 HUF
Tolnai Világtörténelme I-XX. kötet. Szerk.: Dr. Ballagi Aladár. Bp., é.n. Tolnai Nyomdaiműintézet és Kiadóvállalat Rt. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítókkal és gerincekkel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
15632.

11 000 HUF
29,73
32,35
15633.

2 000 HUF
15634.

3 800 HUF
10,27
11,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF