Books: Travelling, Local History

Number of items: 178

Kubassek János: Zanzibártól a Stefánia-tóig. Teleki Sámuel nyomában. A szerző, Kubassek János (1957-) geográfus, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány. Bp., 1989, Bembo. Kiadói papírkötés.
15024.

1 800 HUF
A református Budapest I. Templomok. Bp., 1940. Református vallásoktató Testület. 16p képekkel Kiadói papírborítékban
15025.

1 200 HUF
Dr. Márki Sándor: Rákóczi adriai tervei. Magyar Adria Könyvtár. Bp., 1915, Magyar Adria Egyesület, 52 p. Könyvkötői félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborító bekötve.
15026.

1 800 HUF
A Kolozsvár-monostori református templom története. Szerk.: Aracs István. Bp., 1993, Erdélyi Magyarok Egyesülete. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Hasonmás kiadás. Benne Gábor Dénes utószavával.
15027.

1 600 HUF
Márton Gyula: A Budapesti Nemzeti és Szabadkikötő. Bp., 1995., Műszaki. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15028.

2 000 HUF
Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 9.: Vác, Visegrád. Szerk.: Bodnár Gyula. Bp., 1935, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Térképekkel. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15029.

1 400 HUF
Kőszeghy Elemér: Kassa műemlékei. Officina Képeskönyvek. Bp., 1939., Officina. Benne 27 egészoldalas fotóval Kassáról. Kiadói kartonált papírkötés, foltos lapélekkel, a gerincen egészen kis sérüléssel.
15030.

1 800 HUF
Knézy Judit: Csököly népének gazdálkodása és táplálkozása. (XVIII-XIX. sz.) Somogyi Almanach 26. Kaposvár, 1977., Somogy m. Nyomdaipari Vállalat, 91+1 p. Kiadói papírkötés, a 4. oldal kis része nyomdahibás. Megjelent 700 példányban.
15031.

2 400 HUF
Flórián Mária: Rimóc népviselete. Nógrád Megyei Múzeumi Füzetek. 13. köt. Balassagyarmat, 1966.,  Nógrád Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15032.

1 600 HUF
Erdődy Gyula: Ibafa község története. Ibafa, 2012, Ibafa Község Önkormányzati Képviselőtestülete. Fekete-fehér és színes képekkel. Térképmelléklettel, a hátoldalán hibajegyzékkel. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 250 példányban. Ritka!
15033.

4 000 HUF
Martos Gizella: A matyóság életkörülményeinek változásai. Egészségügyi jelzőszámok 1275-1970. között. Miskolc,[1973], Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
15034.

1 600 HUF
Havassy Péter: Heves megye középkori tisztségviselői. Studia Agriensia. 6. Eger, 1986., Dobó István Vármúzeum. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
15035.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF