Ballagi Mór: Új teljes magyar és német szótár tekintettel ... a természettudományokban, az uj törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Magyar-német rész. Pest, 1857, Heckenast. Korabeli, hiányos gerincű félbőr kötésben.
David Brooks: The social animal. The Hidden Sources of Love, Character, and Achievement. New York,2011,Random House. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ujváry Zoltán: Az agrárkultusz kutatása a magyar és az európai folklórban. Műveltség és hagyomány XI. Debrecen, 1969, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Félvászon kötésben, kopott, foltos papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.
Kiss Mária (szerk.): Folklór és tradíció VII. A tradicionális műveltség továbbélése az V. Magyar-Jugoszláv folklórkonferencia előadásai. Bp., 1994., MTA Néprajzi Kutatóintézet. Kiadói papírkötésben.
Kríza Ildikó, Erdész Sándor (szerk.): Folklór ás tradíció III. Irányzatok a kortársi folklorisztikában. Bp., 1987., MTA Néprajzi Kutató Csoport. Kiadói papírkötésben.