Books: Social sciences

Number of items: 35

Surányi-Unger Tivadar: Magyar nemzetgazdaság és pénzügy. Bruckner Győző (1877-1962) jogtörténész, művelődéstörténésznek dedikált! Bp. 1936. Gergely R. 3 sztl. lev. 617 l. Kiadói papírkötésben. Kissé foltos.
17160.

4 000 HUF
Jacobus Thomasius - Ahasverus Fritschius- Enessey György: A cigányok. Három korai tanulmány a cigányokról. Válogatta, fordította, az előszót és a magyarázatokat írta Magyar László András. Bp., 1998, Orpheusz. Kiadói papírkötés.
17161.

4 000 HUF
Nietzsche Frigyes: Túl az erkölcs világán. (Jeneseits von Gut und Böse.) Henri Lichtenberger bevezetésével. Ford.: Vályi Bódog. Bp., 1907., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel, ceruzás bejelölésekkel.
17162.

1 600 HUF
Szalai Sándor: Bevezetés a társadalomtudományba. Nevelők Könyvtára 4. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel. A szerző által Hegedüs Géza (1912-1999) író, költő részére DEDIKÁLT példány.
17163.

1 600 HUF
Emerson Ralph Waldo: Az emberi szellem képviselői. Fordította: Szász Károly. Bp.,1894, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
17164.

1 600 HUF
Ortutay Gyula: Kis magyar néprajz. Rajzokkal. Bp.,[1943] ,Kir. M. Egyetemi Nyomda, 209 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói foltos, javított illusztrált papír védőborítóban, kissé foltos felső lapélekkel.
17165.

1 400 HUF
Nietzsche Frigyes: Im-igyen szóla Zarathustra. Tásadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1908, Grill. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
17166.

1 800 HUF
17167.

800 HUF
Lukács György: Marx és Lenin. Megjelenik Lukács György születésének 100. évfordulójára. Szerk.: Sziklai László. Bp., 1985, Kossuth Könyvkiadó. 393 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17168.

800 HUF
Alexander Bernát: Kant : élete, fejlődése és philosophiája. I. köt. Bp., 1881., MTA, 2 p.+1 t.+6+459 p. Papírkötésben, az első három lap sarkán hiánnyal, szakadt borítóval. Felvágatlan példány.
17169.

1 000 HUF
17170.

1 200 HUF
Dömötör Tekla: A népszokások költészete. Bp., 1974, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17171.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF