Books: Religion

Number of items: 26

Szentek élete I-II. köt., egybekötve: Zalka János: Szentek élete. I. köt. Pest, 1870, Szent-István-Társulat,(Emich Gusztáv-ny.), 4+VIII+312 p. Szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált.;  Zsihovics Ferenc: Szentek élete. II. köt. Pest, 1863, Szent-István-Társulat,(Eger, Érseki Lyceum-ny.), 2+293+3 p.Szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval,néhány lapon ceruzás aláhúzással, foltos lapélekkel, egy-két foltos lappal,
17242.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
28,25
32,26
Minimum bid:
10 000 HUF
Vizsolyi Biblia. I-II. köt. Bp., 1981, Helikon Kiadó, (Kner Nyomda.) Kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, dombornyomott műbőr kötés, kiadó javított kartontokban, de maga a könyv jó állapotban.
17243.

Available for bidding
11 000 HUF
31,07
35,48
Minimum bid:
12 000 HUF
17244.

Available for bidding
6 500 HUF
18,36
20,97
Minimum bid:
6 500 HUF
Zelenka Pál: Emléklapok a Miskolczi Ág. Hitv. Ev. Anyaszentegyház évszázados életkönyvéből. Miskolc, 1888 Forster Rezső Későbbi félvászon kötésben
17245.

Available for bidding
3 000 HUF
8,47
9,68
Minimum bid:
3 000 HUF
Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből [Bp., 1944.] Veritas (,,Wiko Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Kassa). 210+(2) p., 5 t. (fényképek). Első kiadás! Fűzve, félvászon kötésben, kiadói, illusztrált, kissé sérült papírborítóban.
17246.

Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből [Bp., 1944.] Veritas (,,Wiko" Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Kassa). 210+(2) p., 5 t. (fényképek). Első kiadás! Fűzve, félvászon kötésben, kiadói, illusztrált, kissé sérült papírborítóban.

Available for bidding
3 000 HUF
8,47
9,68
Minimum bid:
3 200 HUF
17247.

Available for bidding
2 400 HUF
6,78
7,74
Minimum bid:
2 400 HUF
Silling István: Vajdasági népi imádságok és nyelvezetük. Újvidék, 2003, Fórum. Kiadói papírkötés.
17248.

Available for bidding
5 000 HUF
14,12
16,13
Minimum bid:
5 000 HUF
[Fuchs, Xaver Franz]: A Kegyes Áhétatosságnak Tárháza, vagy is: az öreg Tóbiásnak élete, minden keresztény házak példájára előadatik. Magyarra fordította: - -. Vátzonn, 1803., Máramarosy Gottlieb Antal, 1 (rézmetszetű címkép) t.+XVI+454+8 p. A borító a hátsó kötéstáblát leszámítva hiányzik, foltos.
17249.

[Fuchs, Xaver Franz]: A' Kegyes Áhétatosságnak Tárháza, vagy is: az öreg Tóbiásnak élete, minden keresztény házak példájára előadatik. Magyarra fordította: - -. Vátzonn, 1803., Máramarosy Gottlieb Antal, 1 (rézmetszetű címkép) t.+XVI+454+8 p. A borító a hátsó kötéstáblát leszámítva hiányzik, foltos.

Available for bidding
2 000 HUF
5,65
6,45
Minimum bid:
2 600 HUF
Révay Edit: Újrainduló szerzetesrendek egy megújuló társadalomban. Bp.-Csíkszereda, 2003., Magyar Egyházszociológiai Intézet. Kiadói papírkötés.
17250.

Available for bidding
1 200 HUF
3,39
3,87
Minimum bid:
1 200 HUF
1940 A Miskolci Görög Szertartású Katholikus Apostoli Kormányzóság története, területi és személyi adatai. Összeáll.: az Apostoli Főkormányzóság Em. Irodája. Miskolc, 1940, Ludvig István, 80 p. Kiadói papírkötés.
17251.

Available for bidding
1 200 HUF
3,39
3,87
Minimum bid:
1 200 HUF
Léstyán Ferenc: A hitvallásos iskolák küzdelme a két világháború között. 1920-1940. A gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség levéltárának vallomásai. Kolozsvár, 2000,Gloria. Kiadói papírkötés.
17252.

Available for bidding
1 400 HUF
3,95
4,52
Minimum bid:
1 400 HUF
17253.

Available for bidding
1 200 HUF
3,39
3,87
Minimum bid:
1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 407:
From  23 November to 2 December
Viewing: from 29 November to 2 December
Payment deadline is 17 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.