Books: Religion

Number of items: 26

Szentek élete I-II. köt., egybekötve: Zalka János: Szentek élete. I. köt. Pest, 1870, Szent-István-Társulat,(Emich Gusztáv-ny.), 4+VIII+312 p. Szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált.;  Zsihovics Ferenc: Szentek élete. II. köt. Pest, 1863, Szent-István-Társulat,(Eger, Érseki Lyceum-ny.), 2+293+3 p.Szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval,néhány lapon ceruzás aláhúzással, foltos lapélekkel, egy-két foltos lappal,
17242.

10 000 HUF
27,03
29,41
Vizsolyi Biblia. I-II. köt. Bp., 1981, Helikon Kiadó, (Kner Nyomda.) Kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, dombornyomott műbőr kötés, kiadó javított kartontokban, de maga a könyv jó állapotban.
17243.

11 000 HUF
29,73
32,35
16
17244.

6 500 HUF
17,57
19,12
Zelenka Pál: Emléklapok a Miskolczi Ág. Hitv. Ev. Anyaszentegyház évszázados életkönyvéből. Miskolc, 1888 Forster Rezső Későbbi félvászon kötésben
17245.

3 000 HUF
Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből [Bp., 1944.] Veritas (,,Wiko Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Kassa). 210+(2) p., 5 t. (fényképek). Első kiadás! Fűzve, félvászon kötésben, kiadói, illusztrált, kissé sérült papírborítóban.
17246.

Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből [Bp., 1944.] Veritas (,,Wiko" Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Kassa). 210+(2) p., 5 t. (fényképek). Első kiadás! Fűzve, félvászon kötésben, kiadói, illusztrált, kissé sérült papírborítóban.

3 000 HUF
17247.

2 400 HUF
Silling István: Vajdasági népi imádságok és nyelvezetük. Újvidék, 2003, Fórum. Kiadói papírkötés.
17248.

5 000 HUF
[Fuchs, Xaver Franz]: A Kegyes Áhétatosságnak Tárháza, vagy is: az öreg Tóbiásnak élete, minden keresztény házak példájára előadatik. Magyarra fordította: - -. Vátzonn, 1803., Máramarosy Gottlieb Antal, 1 (rézmetszetű címkép) t.+XVI+454+8 p. A borító a hátsó kötéstáblát leszámítva hiányzik, foltos.
17249.

[Fuchs, Xaver Franz]: A' Kegyes Áhétatosságnak Tárháza, vagy is: az öreg Tóbiásnak élete, minden keresztény házak példájára előadatik. Magyarra fordította: - -. Vátzonn, 1803., Máramarosy Gottlieb Antal, 1 (rézmetszetű címkép) t.+XVI+454+8 p. A borító a hátsó kötéstáblát leszámítva hiányzik, foltos.

2 000 HUF
Révay Edit: Újrainduló szerzetesrendek egy megújuló társadalomban. Bp.-Csíkszereda, 2003., Magyar Egyházszociológiai Intézet. Kiadói papírkötés.
17250.

1 200 HUF
1940 A Miskolci Görög Szertartású Katholikus Apostoli Kormányzóság története, területi és személyi adatai. Összeáll.: az Apostoli Főkormányzóság Em. Irodája. Miskolc, 1940, Ludvig István, 80 p. Kiadói papírkötés.
17251.

1 200 HUF
Léstyán Ferenc: A hitvallásos iskolák küzdelme a két világháború között. 1920-1940. A gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség levéltárának vallomásai. Kolozsvár, 2000,Gloria. Kiadói papírkötés.
17252.

1 400 HUF
17253.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF