Number of items: 312

[Grigely József (1760-1818)]: Institutiones poeticae in usum gymnasiorum regni Hungariae et adnexarum provinciarum. Budae, 1838., Typis Regiae Universitatis Hungaricae, XIV+2+382 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, foltos, kopott borítóval, a borító elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, foltos lapokkal, egykorú iskolai aláhúzásokkal és firkákkal a lapokon.
17305.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
16,95
19,35
Minimum bid:
6 500 HUF
Tompa Mihály: Virágregék. Illusztrálta Demeczkyné Volf Irma.Bp.,(1894), Franklin, 1 t. (chromolitografált díszcímlap)+198 p.+7 (chromolitográfiák) t. Nyolcadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval. + Benne Münchausen báró illusztrációval (chromolitográfia.) A hátoldalán ajándékozási bejegyzéssel: A szorgalom jutalma Tauszig Vilmos, Bp., 1924. jun. 14.
17306.

Tompa Mihály: Virágregék. Illusztrálta Demeczkyné Volf Irma.Bp.,(1894), Franklin, 1 t. (chromolitografált díszcímlap)+198 p.+7 (chromolitográfiák) t. Nyolcadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval. + Benne Münchausen báró illusztrációval (chromolitográfia.) A hátoldalán ajándékozási bejegyzéssel: "A szorgalom jutalma Tauszig Vilmos, Bp., 1924. jun. 14."

Available for bidding
6 000 HUF
16,95
19,35
Minimum bid:
6 500 HUF
Banga Ferenc-Parti Nagy Lajos: Dump Endre: Dump Endre: Töredékek. Parti Nagy Lajos (1953-) Kossuth-díjas költő, író és Banga Ferenc (1947-) Munkácsy-díjas grafikus által aláírt példány. Bp., 2014., Pytheas, 16 lap digitális xerigráfia. Kiadói karton-tékában, 31x11 cm
17307.

Available for bidding
4 000 HUF
11,30
12,90
Minimum bid:
4 200 HUF
A magyar időszaki sajtó a román uralom alatt. 1919-1940. Összeáll.: Monoki István. Magyarországi Időszaki Sajtójának Könyvészete 7. Szerk.: Dezsényi Béla. Bp., 1941., Magyar Nemzeti Múzeum Országos Széchényi Könyvtára. Kiadói szakadt papír védőborítóban, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
17308.

Available for bidding
4 000 HUF
11,30
12,90
Minimum bid:
4 000 HUF
Johannis Amos Comenii: Orbis Sensualium Pictus. (A látható világ.) De editione coronesi. (In Transylvania, 1675.) Bp., 1970., MTA. Kísérőfüzettel. Fakszimile kiadás. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóba kiadói kartontokban. Megjelent 1400 példányban.
17309.

Available for bidding
2 800 HUF
7,91
9,03
Minimum bid:
2 800 HUF
Privat Case Nr. 11. Skandinavien. Erotische Forografie der 50er Jahre. Teil 3. Scandinavia. Erotic Photography of the fifties. Part 3. Nürnberg, 1995, DMK-Verlag. Fekete-fehér művészi aktfotókkal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói műbőr-kötés.
17310.

Available for bidding
2 800 HUF
7,91
9,03
Minimum bid:
2 800 HUF
Dunántúli gyűjtés. Gyűjtötte és szerkesztette: Dr. Sebestyén Gyula. Magyar Népköltési Gyűjtemény VIII. köt. Bp.,1906, Athenaeum, XXIV+599 p. + 4 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött egészvászon-kötés, 2. tábla hiányzik.
17311.

Available for bidding
2 400 HUF
6,78
7,74
Minimum bid:
2 400 HUF
Krúdy Gyula: Álmoskönyv. Szerk.: - -. Bp., 1925., Athenaeum, 381+3 p. Második és öregbített kiadás. A borító Szada István (1891 - ?) grafikus, festőművész munkája. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték.
17312.

Available for bidding
2 000 HUF
5,65
6,45
Minimum bid:
2 200 HUF
Mikes György: Igéret földje. (Milk and Honey). Ford.: Kelemen Kálmán. Nicolas Bentley rajzaival. New York-Geneve, é.n., Pea Könyvek. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.
17313.

Available for bidding
4 000 HUF
11,30
12,90
Minimum bid:
4 000 HUF
17314.

Available for bidding
2 800 HUF
7,91
9,03
Minimum bid:
2 800 HUF
Kisfaludy Sándor Minden Munkái V. kötet Budapest, 1892, Franklin-Társulat. Negyedik kiadás.Kiadói festett aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, kis kopással a gerinc sarkain. Jó állapotban. Töredék kötet.
17315.

Available for bidding
2 800 HUF
7,91
9,03
Minimum bid:
2 800 HUF
May, Karl: Der Spion von Ortry. Herausgegeben von Dr. E. A. Schmid und Franz Randolf. Karl Mays Gesammelte Werke Band 58. Radebeul, 1930, Karl-May-Verlag, 559+1 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón minimális kopással, jó állapotban.
17316.

May, Karl: Der Spion von Ortry. Herausgegeben von Dr. E. A. Schmid und Franz Randolf. Karl May's Gesammelte Werke Band 58. Radebeul, 1930, Karl-May-Verlag, 559+1 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón minimális kopással, jó állapotban.

Available for bidding
2 000 HUF
5,65
6,45
Minimum bid:
2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 407:
From  23 November to 2 December
Viewing: from 29 November to 2 December
Payment deadline is 17 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.