[Krafft-Ebing, Richard von (1840-1902)] Báró Dr. Krafft-Ebing R.: Psychopathia Sexualis különös tekintettel a rendellenes nemi érzésre. Fordította: Dr. S.K.M. Bp., 1926, Nova. II. javított kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés.
Sztrókay Kálmán: Az ember és a számok. Say Kornél rajzaival. Bp., 1942, Athenaeum, 398 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé laza, részben szétvált kötéssel, sérült kiadói papír védőborítóban.
Emlékkönyv. 70 éves az Országos Onkológiai Intézet. Szerk.: Szücs Gábor. Bp., 2006, Országos Onkológiai Intézet. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Flandorffer Tamás-Hajas József: Ló és lovaglás. Seeger Ferenc illusztrációival. Bp., 1985., Mezőgazdasági. Második, javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Dr. Vecseklőy József: Ló és ember. Bp., 1983., Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott, foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Telegdi Roth Károly: Magyarország geológiája. I. rész. A magyar föld és az azt környező területek hegyszerkezetének kialakulása. Tudományos Gyűjtemény 104. Pécs, 1929, Danubia Könyvkiadó. Foltos, megviselt állapotú egészvászon kötésben, kissé meglazult kötéssel. Hiányzó térképmelléklettel.
Alexander Niklitschek: A természet csodái. Fordította: Fülöp Zsigmond. Bp.,1942,Nova. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban.