Books: Military

Number of items: 22

16600.

20 000 HUF
54,05
58,82
16601.

6 000 HUF
A 60 éves magyar rendőrség 1881-1941. Szerk.: Borbély Zoltán, Dr. Kapy Rezső. Bp., 1942, Halász,(Pesti Lloyd-ny.), 600 p.+26 (fekete-fehér fotók, közte 25 kétoldalas fotók) t.+90 (hirdetések) sztl. lev. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, de belül jó állapotban.
16602.

8 000 HUF
Felsővályi Nagy Géza: Harci pihenőn. Háborús versek és katonadalok. Debrecen, 1916, Csáthy Ferenc,(Hoffmann és Kronovitz-ny.), 43+5 p. A borító Toroczkay Osvald munkája. Kiadói papírkötés, foltos, kopott, javított borítóval, ajándékozási sorokkal, névbejegyzéssel.
16603.

4 000 HUF
Kovács S. Tibor: Jancsárpuska, türkiszes kard és rubintos bot... Oszmán-török fegyverek a Magyar Nemzeti Múzeumban. Szerk.: Bertók Krisztina. Bp., 2019., Magyar Nemzeti Múzeum-Martin Opitz. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16604.

2 800 HUF
7,57
8,24
Kovács S. Tibor: Hárman sem birnátok súlyos buzogányát...Válogatás a Magyar Nemzeti Múzeum sújtófegyvereiből. Szerk.: Bertók Krisztina. Bp., 2019., Magyar Nemzeti Múzeum-Martin Opitz. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16605.

2 800 HUF
7,57
8,24
A szabadságharc csatái 1848-1849. A kötet anyagát Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története című művének az 1894-98-i kiadásából válogatta: Pollák Dénes. Szerkesztette, az ismertető összefoglalásokat és a jegyzeteket írta: Elek István. Bp., 1954, Ifjúsági Kiadó, 1 t.+292 p.+4 t.+11 (kihajtható melléklet) t. Kiadói kissé foltos félvászon-kötés, kiadói javított, kissé kopott papír védőborítóban.
16606.

1 800 HUF
M. Szabó Miklós: A magyar Katonai felsőoktatás története 1947-1956. Bp., 2004. Zrínyi. Kiadói kartonálásban
16607.

1 600 HUF
Szomory Dezső: Harry Russel-Dorsan a francia hadszintérről. Bp., 1918, Pallas, 1 t.(a szerző hártyapapírral védett, fényképe)+261 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, rajta kis hiánnyal, javított kötéssel, nagyrészt felvágatlan lapokkal, kissé dohos.
16608.

1 200 HUF
Universum - új háborús kötet. Haditechnikai olvasmányokkal. Bp., 1918. Szerk: Hankó Miklós. Kiadói kopott és laza vászonkötésben.
16609.

1 000 HUF
Novotny Tihamér: Első világháborús katonaemlékek antropológiai és művészetszociológiai vizsgálata. Bp., 1987, Múzsák. Kiadói papírkötés
16610.

1 200 HUF
Katonák a Dunakanyarban MH központi kiképző bázis. Bp., 2009. Zrínyi. Kiadói kartonálásban
16611.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF