Books: Law

Number of items: 15

Kmety Károly: A magyar közjog tankönyve. Bp., 1907., Politzer-féle Könyvkiadó-Vállalat, 563 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, bekötött eredeti papírborítóval, kopott borítóval, néhány lapon ceruzás jegyzettel, a lapok egy részénél a fűzés meglazult (226-255 oldalak között, és a 260-285 oldalak között.)
15633.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
16,95
19,35
Minimum bid:
6 000 HUF
Tőzsdei bíráskodás. A vonatkozó törvények, szabályzatok és gyakorlat alapján szerk. Nyáry József tőzsdei titkár közreműködésével dr. Félegyházi Elek budapesti ügyvéd. Bp., 1904, Grill, 300 p. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés.
15634.

Available for bidding
4 000 HUF
11,30
12,90
Minimum bid:
4 000 HUF
Hármas mutató. II. köt. A magyar igazságügyi írott jog forrásairól. A m. kir. igazságügyminiszter megbízásából kiadja az Igazságügyi Közlöny szerkesztősége. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1908, Grill Károly, 917 p. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötésben, Leszik-kötés.
15635.

Available for bidding
3 000 HUF
8,47
9,68
Minimum bid:
3 000 HUF
15636.

Available for bidding
1 600 HUF
4,52
5,16
Minimum bid:
1 600 HUF
Gábor Béla-H. Arányi Taksony: Dactyloscopia. A személy kilétének megállapítása az ujjak lenyomatai alapján. Bírák, ügyészek, rendőrhatóságok, csendőrség, fegyintézetek részére. hn., én., nyn. Az 1905-ös reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, egy kissé szakadt, és két laza lappal. 509. számú számozott példány.
15637.

Available for bidding
2 800 HUF
7,91
9,03
Minimum bid:
2 800 HUF
Korbuly Imre: Magyarország közjoga illetőleg magyar államjog rendszere. Kapcsolatban az ország közigazgatási szervezetével. Bp., 1877, Eggenberger, VIII+575+1 p. Modern műbőr kötésben, címlap nélkül, sérült lapokkal, dohos.
15638.

Available for bidding
2 600 HUF
7,34
8,39
Minimum bid:
2 800 HUF
Igazságügyi szervezet. Peren kívüli eljárások. Kisajátítási eljárás. - Örökösödési eljárás. - Telekkönyvi rendelet a betétszerkesztéssel. - Katonai házassági óvadék becslése. Összeáll. és a vonatkozó jogszabályokkal, joggyakorlattal és utalásokkal ellátta: Dr. Gaár Vilmos. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1901, Grill Károly, V+3+968 p. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a gerincen kis sérüléssel, szakadt szennylapokkal.
15639.

Available for bidding
2 000 HUF
5,65
6,45
Minimum bid:
2 000 HUF
Az utolsó évtized uj élő jogszabályai. Törvények, rendeletek és felsőbírósági határozatok. Köz-, büntető-, magán- , hitel- és perjog. III. köt. Magánjog. Szerk.: Dr. Szende Péter Pál. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1926, Grill Károly,XVII+1+655 p. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, Popper és Csasznik-kötés, két kijáró lappal.
15640.

Available for bidding
2 000 HUF
5,65
6,45
Minimum bid:
2 200 HUF
15641.

Available for bidding
2 000 HUF
5,65
6,45
Minimum bid:
2 000 HUF
Dárday Sándor: Igazságügyi törvénytár. Rendeletek- és döntvényekkel kiegészítve. II. III. rész. Magánjogi törvények. Hitel-, kereskedelmi és iparügyi törvények. Bp.,1892, Athenaeum. Kiadói aranyozott Gottermayer egészvászon-kötésben, kopott. Hubay Kálmán tszéki albíró
15642.

Available for bidding
2 400 HUF
6,78
7,74
Minimum bid:
2 400 HUF
15643.

Available for bidding
1 200 HUF
3,39
3,87
Minimum bid:
1 200 HUF
Magyar Törvénytár. 1910. évi törvényczikkek. Jegyzetekkel ellátta: Dr. Márkus Dezső. Corpus Juris Hungarici. Bp., 1911., Franklin, VI+2+111 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, névbélyegzővel, beragasztott kis jegyzetcsíkokkal.
15644.

Available for bidding
1 400 HUF
3,95
4,52
Minimum bid:
1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 407:
From  23 November to 2 December
Viewing: from 29 November to 2 December
Payment deadline is 17 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.