Books: History

Number of items: 182

1889-1938 Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönyének számai, benne több teljes évfolyammal is, eredeti papírkötésekben: 1889 3. füzet, 1890 3. füzet, 1898 3. füzet. 1905 3. füzet,1906 3. füzet, 1907 1-4. füzet.,1908 1-4. füzet.,1909 2.,3.,4. füzet,1910 1-4. füzet.,1911 1-4. füzet.,1912.1-4. füzet., 1913.1, 3-4. füzet.,1914 1-4. füzet., 1915.1-4. füzet.  1917. 1-4. füzet. (1917. évi szám.), 1924-1925 38. kötet.,1928 3-4. füzet., 1929 3-4. füzet, 1930 3-4. füzet., 1932 1-4. füzet., 1933 1-4. füzet.,1934 3-4. füzet, 1935 3-4. füzet., 1937 3-4. füzet.,1938 1-2. füzet. Szerk.: Fejérpataky László, Fejérpataky László és Schönherr Gyula, Schönherr Gyula és Varjú Elemér, Varjú Elemér, Áldásy Antal, Áldásy Antal és Holub József, Áldásy Antal és Tóth László, Áldásy Antal és Czobor Alfréd, Czobor Alfréd. Bp.,1889-1938,Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. Kiadói papírkötések, változó állapotban, közte kissé foltos, szakadozott, széteső, de jó állapotú is.
15648.

20 000 HUF
54,05
58,82
15649.

6 000 HUF
15650.

9 000 HUF
24,32
26,47
15651.

3 000 HUF
Károlyi Mihály: Egy egész világ ellen. I. kötet.: Harcom a békéért. München, 1928., Verlag für Kulturpolitik, 498+IX p. Unicus! Több nem jelent meg. Átkötött modern félműbőr-kötés, foltos címlappal, pár lapon és pár lapszélen a kötéseknél javításnyomokkal.
15652.

3 000 HUF
15653.

4 000 HUF
Hóman-Szekfű: Magyar történet I-V. Bp., 1990, Maecenas Könyvkiadó. Kiadói félműbőr kötés, tékában, jó állapotban.
15654.

10 000 HUF
27,03
29,41
1946 Honti Ferenc: Jelentés ~nek, a Független Kisgazdapárt megbizottjának, 1943 szeptember és 1946 november között Svájcban és Franciaországban folytatott tevékenységéről. Genf, 1946., ny.n.,4+154p. Átkötött papírkötés, az utolsó lap kijár, egy beragasztott újságkivágással, és egy beragasztott A Svájci Magyar Segélybizottság feloszlatása, 1947 dokumentummal, + 1932 Magyar Külügyi Társaság politikai helyzetjelentése Párisból, Honti Ferencről, sérültek, szakadtak,(másolat?), 3 sztl. lev.
15655.

1946 Honti Ferenc: Jelentés ~nek, a Független Kisgazdapárt megbizottjának, 1943 szeptember és 1946 november között Svájcban és Franciaországban folytatott tevékenységéről. Genf, 1946., ny.n.,4+154p. Átkötött papírkötés, az utolsó lap kijár, egy beragasztott újságkivágással, és egy beragasztott "A Svájci Magyar Segélybizottság feloszlatása", 1947 dokumentummal, + 1932 Magyar Külügyi Társaság politikai helyzetjelentése Párisból, Honti Ferencről, sérültek, szakadtak,(másolat?), 3 sztl. lev.

5 000 HUF
[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] Dr. J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Siebenter Theil. Die Ungern unter Königen aus der Österreich-Ernestlichen Linie Leipzig, 1824, Johann Friedrich Gleditsch, 2+XVI+751+1 p.;. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval,
15656.

5 000 HUF
Gróf Teleki Pál: Európáról és Magyarországról. Bp., 1934, Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal illusztrált, első néhány és utolsó néhány lap megerősítve.
15657.

4 000 HUF
1940 Egy év a nemzet életében. Bp., 1940, Stádium. Teleki Pál és kormánya tagjainak beszédei. 211p. Kiadói, kissé sérült papírborítóban. Borítón Mélik Endre (1904-1991) újságíró, a Magyar Földműves- és Munkáspárt, majd 1928-tól a Weishauss Aladár vezette illegális mozgalom vezetőségi tagjának hagyatéki bélyegzőjével.
15658.

2 000 HUF
15659.

4 800 HUF
12,97
14,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF