Napló Gróf Széchenyi Ödön által "Hableány" nevü saját gőzösén Pestről Párizsig a Dunán, Lajos-csatornán, Majnán, Rajnán, a franczia összekötő-csatornán, a Marnán és Szajnán tett vizi-utról. Széchenyi Géza ajánlásával. Szerk.: Baracsy Gabi. Bp., (2000), Wiking Marina Budapest Kft. Reprint kiadás. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
Vegyes Balatonnal kapcsolatos tétel,4 db:
1968 Balaton Guide, HungarHotels,Bp.,1968,Cartographia, 19x56 cm, kihajtva: 39x56 cm.;
cca 1970 Balatoner Fremdenführer, 20x57 cm, kihajtva: 40x57 cm.;
cca 1990-2000 Abbatia Benedictina Tihany, [Veszprém], F. Szelényi Ház.;
1963 Balaton. Útikönyvek. Szerk.: Major Béla. Bp.,(1963),Panoráma. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, térkép-melléklettel, egy-két aláhúzással, kissé kopott borítóval.