Sports awards and sports commemorative medals

Number of items: 31

Exner Károly (1850-1919) ~1930. Magyarországi Testedző-Egyesületek Szövetsége jelzett Ag díjérem S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) gyártói jelzéssel (38,84g/0.800/45mm) T:1-
30526.

Exner Károly (1850-1919) ~1930. "Magyarországi Testedző-Egyesületek Szövetsége" jelzett Ag díjérem "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" gyártói jelzéssel (38,84g/0.800/45mm) T:1-

11 000 HUF
31,07
35,48
Garamkeszi János (1936- ) 1981. Szegedi Pályaavató Verseny 1981 zománcbetétes, kétoldalas Br evezősport emlékérem (80mm) T:2
30527.

3 000 HUF
8,47
9,68
Hetés György (1921-1998) DN Csík Ferenc olimpiai bajnok - 1913-1945 egyoldalas, öntött bronz plakett fa talpon, függesztőkarikával (102mm) T:1-
30528.

Hetés György (1921-1998) DN "Csík Ferenc olimpiai bajnok - 1913-1945" egyoldalas, öntött bronz plakett fa talpon, függesztőkarikával (102mm) T:1-

6 000 HUF
16,95
19,35
Papp László (1947-) 1992. Barcelonai Olimpia - Magyar Csapat - Öttusa Ag emlékérem dísztokban, tanúsítvánnyal (31,56g/0.925/42,5mm) T:PP ujjlenyomat
30529.

Papp László (1947-) 1992. "Barcelonai Olimpia - Magyar Csapat - Öttusa" Ag emlékérem dísztokban, tanúsítvánnyal (31,56g/0.925/42,5mm) T:PP ujjlenyomat

7 000 HUF
19,77
22,58
Reményi József (1887-1977) 1926. Budapesti Polgári Lövész Egyesület / Hazádat és királyodat védeni tanuld itt Al díjérem peremen BERÁN N BPEST gyártói jelzéssel (45mm) T:1-
30530.

Reményi József (1887-1977) 1926. "Budapesti Polgári Lövész Egyesület / Hazádat és királyodat védeni tanuld itt" Al díjérem peremen "BERÁN N BPEST" gyártói jelzéssel (45mm) T:1-

4 000 HUF
11,30
12,90
1907. Magyar Úszó Szövetség Kerületi Bajnoki Érme - M.U.SZ. 1907. jelzett Ag úszósport emlékérem, füllel (26,33g/0.835/36mm) T:1-,2
30531.

1907. "Magyar Úszó Szövetség Kerületi Bajnoki Érme - M.U.SZ. 1907." jelzett Ag úszósport emlékérem, füllel (26,33g/0.835/36mm) T:1-,2

6 500 HUF
18,36
20,97
~1920-1940. Dr. Cseuz László ökölvívó 15db-ból álló, főleg díjérmekből és díjplakettekből álló hagyatéka, magyar és külföldi tételekkel egyaránt, közte 4db ezüsttel. Közte: 1938-1939. Magyar Királyi Államvasutak Sportegyesületeinek Ligája 2xklf pajzs alakú jelzett Ag díjérem szalagon (25,12g és ~23g/34x47mm) + Olaszország 1937. Amatőr Európa Bajnokság - Milánó, 1937. május kétoldalas, részben zománcozott, jelzett Ag díjérem eredeti tokban (16,72g/0.800/35mm) + Olaszország 1933. Olaszország-Magyarország találkozó 1931. április 12. kétoldalas, peremén jelzett Ag díjérem eredeti tokban (30,03g/0.986/40mm) + 1928. Dr. Cseuz L. dija - B.Vasutas-B.T.K. - 1928.V.5. - I. dij kétoldalas, ezüstözött Br díjérem füllel, mindkét oldalán Huguenin Dep. gyártói jelzéssel (65x93mm) + Német Birodalom 1933. Mitropa Cup - Bajorország-Magyarország - München, 1933. május 3. - B.A.B.V. kétoldalas, ezüstözött Br díjérem eredeti tokban (40mm) + ~1930. MÖSZ (Magyar Ökölvívó Szövetség) Bajnok aranyozott, jelzett Ag gomblyukjelvény eredeti tokban (4,97g/0.800/22x22mm) + Ausztria 1933. Magyarország-Ausztria 1933. június 10. Br díjérem eredeti tokban (51mm) + Lettország 1934. Balti Ökölvívóbajnokság - 1934, Riga aranyozott Br díjplakett, Arkanzas dísztokban T:2-3 ~1920-1940. The legacy of Dr. László Cseuz boxer, consisting of 15pcs, mostly award medals and plaques, with Hungarian and foreign items too, within 4pcs of silver. within: Hungary 1938-1939. League of Sport Clubs of the Hungarian Royal State Railways 2xdiff shield shaped, marked Ag award medal on ribbon (25,12g and ~23g/34x47mm) + Italy 1937. Campionati dEuropa Dilettanti - Milano - Maggio 1937 (Amateur European Championship in Milan, May 1937) two-sided, partly enamelled, marked Ag award medal in original case (16,72g/0.800/35mm) + Italy 1933. Incontro Italia-Ungheria 12-4-31-IX (Italy-Hungary meeting April 12, 1931 (9) ) two-sided, Ag award medal marked on the edge, in original case (30,03g/0.986/40mm) + Hungary 1928. Prize of Dr. L. Cseuz - B.Vasutas-B.T.K. - 1928.V.5. - 1st Prize two-sided, silvered Br award medal with ear, Huguenin Dep. makers mark on both sides (65x93mm) + German Empire 1933. Mitropa Cup - Bayern-Hungary - München 3.5.33. - B.A.B.V. (Mitropa Cup - Bavaria-Hungary - Munich, 3rd of May 1933 - B.A.B.V.) two-sided, silvered Br award medal in original case (40mm) + Hungary ~1930. MÖSZ (Hungarian Boxing Association) Champion gilt, marked Ag buttonhole badge in original case (4,97g/0.800/22x22mm) + Austria 1933. Ung.-Österr. - 10.VI.1933 (Hungary-Austria - 10th of June 1933.) Br award medal in original case (51mm) + Latvia 1934. Baltijas Meistaru Sac?kste Boksa - 1934 gada Riga (Baltic Boxing Championship - year 1934, Riga) gilt Br award plaque in original Arkanzas case C:XF-F
30532.

~1920-1940. Dr. Cseuz László ökölvívó 15db-ból álló, főleg díjérmekből és díjplakettekből álló hagyatéka, magyar és külföldi tételekkel egyaránt, közte 4db ezüsttel. Közte: 1938-1939. "Magyar Királyi Államvasutak Sportegyesületeinek Ligája" 2xklf pajzs alakú jelzett Ag díjérem szalagon (25,12g és ~23g/34x47mm) + Olaszország 1937. "Amatőr Európa Bajnokság - Milánó, 1937. május" kétoldalas, részben zománcozott, jelzett Ag díjérem eredeti tokban (16,72g/0.800/35mm) + Olaszország 1933. "Olaszország-Magyarország találkozó 1931. április 12." kétoldalas, peremén jelzett Ag díjérem eredeti tokban (30,03g/0.986/40mm) + 1928. "Dr. Cseuz L. dija - B.Vasutas-B.T.K. - 1928.V.5. - I. dij" kétoldalas, ezüstözött Br díjérem füllel, mindkét oldalán "Huguenin Dep." gyártói jelzéssel (65x93mm) + Német Birodalom 1933. "Mitropa Cup - Bajorország-Magyarország - München, 1933. május 3. - B.A.B.V." kétoldalas, ezüstözött Br díjérem eredeti tokban (40mm) + ~1930. "MÖSZ (Magyar Ökölvívó Szövetség) Bajnok" aranyozott, jelzett Ag gomblyukjelvény eredeti tokban (4,97g/0.800/22x22mm) + Ausztria 1933. "Magyarország-Ausztria 1933. június 10." Br díjérem eredeti tokban (51mm) + Lettország 1934. "Balti Ökölvívóbajnokság - 1934, Riga" aranyozott Br díjplakett, "Arkanzas" dísztokban T:2-3 ~1920-1940. The legacy of Dr. László Cseuz boxer, consisting of 15pcs, mostly award medals and plaques, with Hungarian and foreign items too, within 4pcs of silver. within: Hungary 1938-1939. "League of Sport Clubs of the Hungarian Royal State Railways" 2xdiff shield shaped, marked Ag award medal on ribbon (25,12g and ~23g/34x47mm) + Italy 1937. "Campionati d'Europa Dilettanti - Milano - Maggio 1937 (Amateur European Championship in Milan, May 1937)" two-sided, partly enamelled, marked Ag award medal in original case (16,72g/0.800/35mm) + Italy 1933. "Incontro Italia-Ungheria 12-4-31-IX (Italy-Hungary meeting April 12, 1931 (9) )" two-sided, Ag award medal marked on the edge, in original case (30,03g/0.986/40mm) + Hungary 1928. "Prize of Dr. L. Cseuz - B.Vasutas-B.T.K. - 1928.V.5. - 1st Prize" two-sided, silvered Br award medal with ear, "Huguenin Dep." maker's mark on both sides (65x93mm) + German Empire 1933. "Mitropa Cup - Bayern-Hungary - München 3.5.33. - B.A.B.V. (Mitropa Cup - Bavaria-Hungary - Munich, 3rd of May 1933 - B.A.B.V.)" two-sided, silvered Br award medal in original case (40mm) + Hungary ~1930. "MÖSZ (Hungarian Boxing Association) Champion" gilt, marked Ag buttonhole badge in original case (4,97g/0.800/22x22mm) + Austria 1933. "Ung.-Österr. - 10.VI.1933 (Hungary-Austria - 10th of June 1933.)" Br award medal in original case (51mm) + Latvia 1934. "Baltijas Meistaru Sac?kste Boksa - 1934 gada Riga (Baltic Boxing Championship - year 1934, Riga)" gilt Br award plaque in original "Arkanzas" case C:XF-F

80 000 HUF
225,99
258,06
30533.

1 200 HUF
3,39
3,87
1928. Hunyadi Mátyás M. Kir. Reáliskolai Nevelőintézet Kőszeg / Szertorna II. ezüstözött Br díjérem. Szign.: Machovits W. 1928. (40mm) T:2 ph.
30534.

1928. "Hunyadi Mátyás M. Kir. Reáliskolai Nevelőintézet Kőszeg / Szertorna II." ezüstözött Br díjérem. Szign.: "Machovits W. 1928." (40mm) T:2 ph.

6 500 HUF
18,36
20,97
30535.

5 500 HUF
15,54
17,74
1941. Duna Sport Club - Turista, Sí és Evezős Szakosztály - Fotó kiállítása emlékére 1941 Br plakett a DSC zománcozott címerével (27x45mm) T:2
30536.

1941. "Duna Sport Club - Turista, Sí és Evezős Szakosztály - Fotó kiállítása emlékére 1941" Br plakett a DSC zománcozott címerével (27x45mm) T:2

2 000 HUF
5,65
6,45
~1950. Építők S.E. festett kerékpáros jelvény T:2 sérült tű
30537.

~1950. "Építők S.E." festett kerékpáros jelvény T:2 sérült tű

1 200 HUF
3,39
3,87

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 406:
From  9 November to 18 November
Viewing: from 15 to 18 November
Payment deadline is 3 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.