https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 185

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 t. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.
15024.

Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 t. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
1
cca 1927 Szőnyi Ottó: Pécs. Utmutató a városban és környéken. Pécs, é.n., Danubia, IV+136 p.+ 9 (fekete-fehér képtáblák) +1 (kihajtható alaprajz) + 2 (kihajtható térképek, közte Pécs térképe: 20x28 cm.) Második kiadás. Kiadói papírkötés. + 1934 Pécs. Szabad királyi város térképe, 1:20.000, utcajegyzékkel. Összeáll.: Erb Imre. Pécs, 1934, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt., kissé szakadt borítóval, 42 p. 20,5x33 cm
15025.

cca 1927 Szőnyi Ottó: Pécs. Utmutató a városban és környéken. Pécs, é.n., Danubia, IV+136 p.+ 9 (fekete-fehér képtáblák) +1 (kihajtható alaprajz) + 2 (kihajtható térképek, közte Pécs térképe: 20x28 cm.) Második kiadás. Kiadói papírkötés. + 1934 Pécs. Szabad királyi város térképe, 1:20.000, utcajegyzékkel. Összeáll.: Erb Imre. Pécs, 1934, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt., kissé szakadt borítóval, 42 p. 20,5x33 cm

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,86
EUR
,
5,29
USD
Number of bids:
2
Galla György: A legrégibb pesti vendéglő. / Die alteste Gaststatte von Pest. Bp., 1987, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat, 69 p. Kiadói fűzött kartonált papírkötés, magyar és német nyelven.
15026.

Galla György: A legrégibb pesti vendéglő. / Die alteste Gaststatte von Pest. Bp., 1987, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat, 69 p. Kiadói fűzött kartonált papírkötés, magyar és német nyelven.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Hopp Ferencz: Kirándulásom Afrika keleti partján Kamerun érintésével a Kongohoz Bp., 1901. Fritz Ármin ny. (2)+50p. (Különlenyomat) Javított gerincű, kiadói papírborítóban.
15027.

Hopp Ferencz: Kirándulásom Afrika keleti partján Kamerun érintésével a Kongohoz Bp., 1901. Fritz Ármin ny. (2)+50p. (Különlenyomat) Javított gerincű, kiadói papírborítóban.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
12
Dr. Mészáros Gyula: Szekszárd és környéke törökös díszítésű kerámia emlékei. Szekszárd, 1968, Tolna megyei Tanács V. B. Művelődési Osztálya. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 3000 példányban.
15028.

Dr. Mészáros Gyula: Szekszárd és környéke törökös díszítésű kerámia emlékei. Szekszárd, 1968, Tolna megyei Tanács V. B. Művelődési Osztálya. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 3000 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0
Településtudományi közlemények 11. Szerk.: Perényi Imre. Bp., 1959, Tankönyvkiadó Vállalat. 66+2 p. + 1 t. (Utcaképek, M=1:1000, kihajtható melléklet). Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 650 példányban.
15029.

Településtudományi közlemények 11. Szerk.: Perényi Imre. Bp., 1959, Tankönyvkiadó Vállalat. 66+2 p. + 1 t. (Utcaképek, M=1:1000, kihajtható melléklet). Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 650 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Kiss Erika Mária: Fehérvár - fehér folt? Hol volt királyaink koronázó és temetkező városa. Székesfehérvár, 2006, Regia Rex Kft., 90 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15030.

Kiss Erika Mária: Fehérvár - fehér folt? Hol volt királyaink koronázó és temetkező városa. Székesfehérvár, 2006, Regia Rex Kft., 90 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
0
1942 Vitéz Themesy Győző (szerk.): Földrajzi zsebkönyv. Bp., 1942, Magyar Földrajzi Társaság. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15031.

1942 Vitéz Themesy Győző (szerk.): Földrajzi zsebkönyv. Bp., 1942, Magyar Földrajzi Társaság. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
0
Pál-Antal Sándor: A marosvásárhelyi utcák, közök és terek történeti névtára. Indicatorul istoric al strazilor, pasajelor si pietelor din Targu Mures. H.n., 1997, Mentor. Magyar és román nyelven. Kiadói papírkötés, térkép nélkül.
15032.

Pál-Antal Sándor: A marosvásárhelyi utcák, közök és terek történeti névtára. Indicatorul istoric al strazilor, pasajelor si pietelor din Targu Mures. H.n., 1997, Mentor. Magyar és román nyelven. Kiadói papírkötés, térkép nélkül.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
0
Die Donau von Passau bis zum Schwarzen Meere 1913. [Wien], Erste K. K. Priv. Donau Dampf Schiffahrts Gesellschaft (DDSG), 199 p. Német nyelven. Korabeli reklámokkal. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott papírkötés, kopott borítóval, az utolsó lapon szakadással, hiányzó térkép-melléklettel.
15033.

Die Donau von Passau bis zum Schwarzen Meere 1913. [Wien], Erste K. K. Priv. Donau Dampf Schiffahrts Gesellschaft (DDSG), 199 p. Német nyelven. Korabeli reklámokkal. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott papírkötés, kopott borítóval, az utolsó lapon szakadással, hiányzó térkép-melléklettel.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
1
Abonyi Árpád: Bosnyák képek. Bp., 1893., Athenaeum, 162+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
15034.

Abonyi Árpád: Bosnyák képek. Bp., 1893., Athenaeum, 162+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
0
Görgey Gábor: Volt egyszer egy Felvidék. Bp., 1989, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés.
15035.

Görgey Gábor: Volt egyszer egy Felvidék. Bp., 1989, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment