Number of items: 322

Nemes Nagy Ágnes: Kettős világban. Versek. [Bp.], 1946, Új Hold,(Posner-ny.), 31+1 p. Első kiadás. A költő első megjelent kötete, amelyért Baumgarten-díjat kapott. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón kis szakadásokkal, és egészen kis hiánnyal.   A szerző, Nemes Nagy Ágnes (1922-1991) Kossuth-díjas költő, műfordító által dedikált példány.
17271.

Nemes Nagy Ágnes: Kettős világban. Versek. [Bp.], 1946, "Új Hold",(Posner-ny.), 31+1 p. Első kiadás. A költő első megjelent kötete, amelyért Baumgarten-díjat kapott. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón kis szakadásokkal, és egészen kis hiánnyal. A szerző, Nemes Nagy Ágnes (1922-1991) Kossuth-díjas költő, műfordító által dedikált példány.

10 000 HUF
28,25
32,26
16
[Carl Gottlob Cramer (1758-1817) - Csery Péter (1778-1830)]: Antal, vagy egy szegény falutasnak a maga sorsával való megelégedésére. Szabadon fordította: Cseri Péter. Csery Péter író, a helytartótanács jegyzője, Carl Gottlob Cramer a korban népszerű haramia- és lovagregényíró művét dolgozta át. Kolosváratt, 1833., Burián Pál könyvtárosnál, 167 p. Második kiadás. Korabeli kopott félvászon-kötés, foltos.
17272.

10 000 HUF
28,25
32,26
Schiff Tivadar: I. Ferenc József és kora  Történelmi regény.] I., III. kötetek (2 db) Bécs és Prága, [1878-1880.] Ben­sin­ger Zsigmond. 1 t. [4] 540 p., 1 t. [4] 508 p. Szövegközti fametszetes képekkel illusztrálva. Nagyon ritka, Korabeli félvászon kötésben, javított kötéssel, egy két lap széle sérült.
17273.

8 000 HUF
22,60
25,81
Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Erster Band: Mathematik - Physik - Astronomie - Erdkunde. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,é.n. (cca 1870),F. A. Brockhaus, 5 t +10 t.+12 t.+16 t. (Összesen 43 (fametszetű, acélmetszetű és litografált táblák) t.) Zweite vollständing umgearbeitete Auflage. Hiánytalan táblákkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, névbélyegzővel.
17274.

8 000 HUF
22,60
25,81
Eszter médium [Bőhm Mihályné Papp Eszter]: A kegyelem törvényvilága. Dedikált példány! Budapest, 1933, A Szellemi Buvárok Pesti Egyletének kiadása (Jupiter (Klein S.) Könyvnyomdája, Bp.), 142 p. + 5 t.: Bőhm Mihályné Papp Eszter (1933-1977) A spiritiszta irodalom kiemelkedő alakja. Korabeli, kissé kopott félvászon kötésben
17275.

6 000 HUF
16,95
19,35
17
Gracza György: A nevető Magyarország. I-II. köt. Egyetemes adomagyűjtemény két kötetben. Összeáll.: Gracza György. Bp.,1901,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+380 p.; 4+371 p. Második, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapélekkel, névbejegyzéssel, az I. köt. javított kötéssel, körbevágott.
17276.

6 000 HUF
16,95
19,35
17277.

8 000 HUF
22,60
25,81
Végső igazság. A legfőbb sziddhák mahámudrá tanításai. Szerk. és ford.: Dr. Hornok Sándor. H.n., 2003, Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó, 230+1 p. Buddhizmus/zen. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17278.

4 000 HUF
11,30
12,90
Shakespeare összes művei. I-II. kötet. Bp., 1964, Európa, 1585+2 p. + 1445+2 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Ritka!
17279.

12 000 HUF
33,90
38,71
17280.

8 000 HUF
22,60
25,81
17281.

8 000 HUF
22,60
25,81
Szenci Molnár Albert: Dictionarium Latonungaricum. Nürnberg. 1664. Bibluotheca Hungarica Antiqua XXV. Bp., 1990., MTA Irodalomtudományi Intézete. Fakszimile kiadás. Imre Mihály tanulmányával. Kiadói egészműbőr-kötés.
17282.

5 000 HUF
14,12
16,13

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 406:
From  9 November to 18 November
Viewing: from 15 to 18 November
Payment deadline is 3 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.