Books: Judaica

Number of items: 27

Dokumentumok a zsidóság üldöztetésének történetéhez. (Iratok a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei levéltárból.) I. füzet. Vál., összeáll. és a bevezetőt írta: Dobrossy István. Ságvári Ágnes előszavával. Holocaust Magyarországon sorozat. Bp., 1994., Magyar Auschwitz Alapítvány - Holocaust Dokumentációs Központ. Kiadói papírkötés.
17178.

1 600 HUF
Itéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: dr. Vida Márton. Bp., 1939, szerző kiadása, 62+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kissé viseltes kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
17179.

2 400 HUF
Gervai Sándor: Állhatatos írástudók. Bp., 1946, Neuwald Illés Utódai, 64 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és kötéssel.
17180.

2 000 HUF
Seder Hagadah shel Pesach Die Pessach-Hagada, Gebete und Gebraeuche am Familientische für die beiden ersten Pessach-Abende. Mit 12 künftlerisch ausgefuehrten Illustrationen. Der althergebrachte hebräische Text mit neuer deutscher Uebersetzung und Erlaeuterung versehen von Dr. Alexander Kisch, Rabbiner und Predige in Prag. Prag, 1889, Samuel W. Pascheles, 78 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, két kijáró lappal.
17181.

1 800 HUF
Podonyi Hedvig: Zsinagógák Magyarországon. Synagogues in Hungary. Tóth József fotóival. Bp.,[2005], Viva Media Holding. Kiadói kartonált papírkötés.
17182.

1 800 HUF
Köves József: A zsidó humor aranykönyve. Bp., 2003, K.u.K. Kiadó. Szűcs Édua illusztrációival. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban.
17183.

1 600 HUF
17184.

1 400 HUF
Jólesz Károly: Zsidó Hitéleti Kislexikon. Budapest, 1993, Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Kiadói kemény papírkötés.
17185.

1 600 HUF
3 judaika könyv tétel: Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2000-ben; 2001 ben. Jelentés és dokumentáció. Szerk.: Dési János, Gerő András, Szeszlér Tibor, Varga László. Bp., 2001,2002, Bnai Brith Első Budapesti Közösség. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven.  Szöveggyűjtemény a zsidó történelem tanulmányozásához. A kezdetektől a XVI. sz. második feléig. Bp., 1998. Tárogató kiadó. Kiadói papírkötésben
17186.

3 judaika könyv tétel: Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2000-ben; 2001 ben. Jelentés és dokumentáció. Szerk.: Dési János, Gerő András, Szeszlér Tibor, Varga László. Bp., 2001,2002, B'nai B'rith Első Budapesti Közösség. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven. Szöveggyűjtemény a zsidó történelem tanulmányozásához. A kezdetektől a XVI. sz. második feléig. Bp., 1998. Tárogató kiadó. Kiadói papírkötésben

2 000 HUF
A hagyomány gyöngyei: A Talmud könyvei. Az eredeti Talmud szöveg alapján Dr. Molnár Ernő. Bp.,1989, IKVA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban. Az 1921-1923-as kiadás reprintje.
17187.

1 400 HUF
Gerő Ödön: Emlékezések zsidó magyar értékekre. Bp., 1933. Budai Izraelita Hitközség. Három tanulmány, többek közt Perlmutter Izsákról és Alexander Bernátról. Kiadói papírborítóval, sérült borítóval. Helyenként szöveget nem érintő sérült lapokkal. 27p. Ritka!
17188.

2 000 HUF
19
17189.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF