Books: Judaica

Number of items: 27

17166.

19 000 HUF
51,35
55,88
Dr. Hevesi Ferenc: A fajelmélet legújabb állása. Bp., 1942, Magyar Zsidó Szemle (Neuwald Illés Utódai), 8 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült állapotban.
17167.

5 000 HUF
10
Braham, Randolph L.: A magyar holocaust. I-II. kötet. Bp., 1988, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17168.

4 000 HUF
17169.

5 000 HUF
17170.

5 000 HUF
17171.

4 000 HUF
Körner András: Hogyan éltek? A magyar zsidók hétköznapi élete 1867-1940. Bp., 2013, Corvina, 229 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17172.

4 000 HUF
Töredék. Fejezetek a Veszprémi Zsidó Közösség történetéből. Tanulmány és emlékezés a veszprémi városi és a megyei zsidóság tragédiájáról (1944-1945). Szerk.: Máthé Éva. Veszprém, 2001, Veszprémi Zsidó Örökségi Alapítvány. Kiadói papírkötés.
17173.

3 600 HUF
9,73
10,59
A zsidóság szerepe Veszprém polgárosodásában. Tanulmányok. Összeáll.: Máthé Éva. Fejezetek a veszprémi zsidó közösség történetéből. Veszprém, 2009, Veszprémi Zsidó Hitközség. Reprint. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17174.

3 600 HUF
9,73
10,59
Dr. Hevesi Simon papi működésének negyvenedik évfordulója. Közzéteszi a Dr. Hevesi Simon-jubiláris bizottság elnöke: Wertheimer Adolf. Bp., 1935., Neuwald Illés Utódai, 14+1 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
17175.

3 000 HUF
Dr. Kun Lajos: A veszprémi zsidóság multja és jelene. Veszprém, 2007, Veszprémi Zsidó Hitközség. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17176.

2 800 HUF
7,57
8,24
Zsoldos Jenő: A romantikus zsidószemlélet irodalmunkban. Különlenyomat az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat 1935. évkönyvéből. Bp., 1935, Franklin-Társulat, 26 p. Kissé sérült kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos lapokkal, a borítón sarokhiánnyal.
17177.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF