Books: Judaica

Number of items: 27

17166.

19 000 HUF
53,67
61,29
Dr. Hevesi Ferenc: A fajelmélet legújabb állása. Bp., 1942, Magyar Zsidó Szemle (Neuwald Illés Utódai), 8 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült állapotban.
17167.

5 000 HUF
14,12
16,13
10
Braham, Randolph L.: A magyar holocaust. I-II. kötet. Bp., 1988, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17168.

4 000 HUF
11,30
12,90
17169.

5 000 HUF
14,12
16,13
17170.

5 000 HUF
14,12
16,13
17171.

4 000 HUF
11,30
12,90
Körner András: Hogyan éltek? A magyar zsidók hétköznapi élete 1867-1940. Bp., 2013, Corvina, 229 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17172.

4 000 HUF
11,30
12,90
Töredék. Fejezetek a Veszprémi Zsidó Közösség történetéből. Tanulmány és emlékezés a veszprémi városi és a megyei zsidóság tragédiájáról (1944-1945). Szerk.: Máthé Éva. Veszprém, 2001, Veszprémi Zsidó Örökségi Alapítvány. Kiadói papírkötés.
17173.

3 600 HUF
10,17
11,61
A zsidóság szerepe Veszprém polgárosodásában. Tanulmányok. Összeáll.: Máthé Éva. Fejezetek a veszprémi zsidó közösség történetéből. Veszprém, 2009, Veszprémi Zsidó Hitközség. Reprint. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17174.

3 600 HUF
10,17
11,61
Dr. Hevesi Simon papi működésének negyvenedik évfordulója. Közzéteszi a Dr. Hevesi Simon-jubiláris bizottság elnöke: Wertheimer Adolf. Bp., 1935., Neuwald Illés Utódai, 14+1 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
17175.

3 000 HUF
8,47
9,68
Dr. Kun Lajos: A veszprémi zsidóság multja és jelene. Veszprém, 2007, Veszprémi Zsidó Hitközség. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17176.

2 800 HUF
7,91
9,03
Zsoldos Jenő: A romantikus zsidószemlélet irodalmunkban. Különlenyomat az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat 1935. évkönyvéből. Bp., 1935, Franklin-Társulat, 26 p. Kissé sérült kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos lapokkal, a borítón sarokhiánnyal.
17177.

3 000 HUF
8,47
9,68

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 406:
From  9 November to 18 November
Viewing: from 15 to 18 November
Payment deadline is 3 December

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.