Books: History

Number of items: 155

[Titus Livius: Szemelvények Titus Livius római történetéből. A köztársaság első százada és a II. pun háború. Szerk. és magyarázatokkal ellátta: Kalmár Elek.] Bp., 1910., Franklin, 3-340 p.+4 t. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, hiányzó címlappal.
15660.

1 600 HUF
Cornelius Nepos válogatott fejezetei. A Gymnasium III. osztálya számára. Szerk. s magyarázta Szilasi Móricz. Bp., 1901, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (színes képtábla, címkép) t. + IV+229 p.+1 p.+1 (színes képtábla) t.+2 (egy kétlapos, és egy kihajtható térkép) t. Latin és magyar nyelven. Korabeli kopott félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé laza kötéssel, ceruzás jegyzetekkel, tulajdonosi névbélyegzővel, egy lapon kis szakadással.
15661.

2 800 HUF
7,57
8,24
Eckhardt Sándor: A francia forradalom eszméi Magyarországon. Ember és Természet 7. Bp., 1924, Franklin-Társulat, 222+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítóval. Tanulmányi verseny győztesének szóló ajándékozási bejegyzéssel.
15662.

1 800 HUF
Eperjessy Kálmán: Kézirati térképek Magyarországról a Bécsi Levéltárakban. Bécsi Collegium Hungaricum Füzetei III./Hefte des Collegium Hungaricum in Wien III. Szeged, 1928., Szeged Városi Nyomda, 56 p.+ XX t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
15663.

1 600 HUF
Kniezsa István: Gepidák voltak-e a székelyek? Különlenyomat. Veszprém,1939,Egyházmegyei Könyvnyomda, 13 p. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal.
15664.

1 200 HUF
37
Illés György: Mesélő könyvtárak. Bp., 1984, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban.  A szerző, Illés György (1950- ) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
15665.

1 200 HUF
Janics Kálmán: A hontalanság évei. A szlovákiai magyar kisebbség a második világháború után 1945-1948. Illyés Gyula előszavával. Bern 1980, Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem. Kiadói papírkötésben, borítón apró szakadásokkal, belső borítón ex libris Molnár János Kecskemét.
15666.

900 HUF
2,43
2,65
15667.

1 000 HUF
Szemjon Reznyik: Oroszország fasizálódása. Antiszemitizmus a posztszovjet korszakban. Ford.: Csontos Lea Szilvia. Debrecen,é.n.,Hajja & Fia. Kiadói kartonált papírkötés.
15668.

1 400 HUF
Mikes Kelemen törökországi levelei. Bev., jegyz.: Csázár Elemér. Bp., 1905, Lampel. Kicsit kopott, díszes vászonkötésben, kis kopásokkal
15669.

1 200 HUF
15670.

800 HUF
Ifj. Kodolányi János: A finnugor őshaza nyomában. Vál. és szerk.: - -. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1973, Gondolat. 449 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány.
15671.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF