https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 155

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Végvár és ellátás. Szerk.: Petercsák Tivadar és Berecz Mátyás. Studia Agriensia 22. Eger, 2001., Heves Megyei Múzeumi Szervezet - Dobó István Vármúzeum. Benne R. Várkonyi Ágnes, Perjés Géza, Czigány István, Domokos György, G. Etényi Nóra, Csiffáry Gergely, Kenyeres István, Pálffy Géza, Borbás Emese, Sarusi Kiss Béla. Kiadói papírkötés.
15648.

Végvár és ellátás. Szerk.: Petercsák Tivadar és Berecz Mátyás. Studia Agriensia 22. Eger, 2001., Heves Megyei Múzeumi Szervezet - Dobó István Vármúzeum. Benne R. Várkonyi Ágnes, Perjés Géza, Czigány István, Domokos György, G. Etényi Nóra, Csiffáry Gergely, Kenyeres István, Pálffy Géza, Borbás Emese, Sarusi Kiss Béla. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
14,12
EUR
,
16,13
USD
Number of bids:
0
Erdély a magyar országgyűlésben. Kolozsvár, 1944. Erdélyi Magyar Párt. Kiadói, sérült papírkötésben
15649.

Erdély a magyar országgyűlésben. Kolozsvár, 1944. Erdélyi Magyar Párt. Kiadói, sérült papírkötésben

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
11,30
EUR
,
12,90
USD
Number of bids:
1
Cox György: A mythologia kézikönyve. Ford, s a finn mytholgiájval bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin. Első kiadás. Kiadói kopott díszes aranyozott, festett egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel, hiányzó elülső szennylappal, volt magánkönyvtári példány.
15650.

Cox György: A mythologia kézikönyve. Ford, s a finn mytholgiájval bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin. Első kiadás. Kiadói kopott díszes aranyozott, festett egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel, hiányzó elülső szennylappal, volt magánkönyvtári példány.

 
Sold
Starting price:
2 800 HUF
7,91
EUR
,
9,03
USD
Number of bids:
2
Foltiny István: A szőregi bronzkori temető. Separatum a Dolgozatok a M. Kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézetéből. XVII. köt. 1941. Szerk.: Banner János. Szeged, 1941., M. Kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézete, 89 p. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15651.

Foltiny István: A szőregi bronzkori temető. Separatum a Dolgozatok a M. Kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézetéből. XVII. köt. 1941. Szerk.: Banner János. Szeged, 1941., M. Kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézete, 89 p. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

 
Sold
Starting price:
1 400 HUF
3,95
EUR
,
4,52
USD
Number of bids:
14
Dienes István: Honfoglaló magyarok sírjai Nagykőrösön. Különlenyomat az Archaeologiai Értesítő 160. évi 2. számából. Bp., 1960., Akadémiai-ny., 177-187 p.+2 t. Kiadói papírkötés.
15652.

Dienes István: Honfoglaló magyarok sírjai Nagykőrösön. Különlenyomat az Archaeologiai Értesítő 160. évi 2. számából. Bp., 1960., Akadémiai-ny., 177-187 p.+2 t. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
1 400 HUF
3,95
EUR
,
4,52
USD
Number of bids:
8
Szabó István: A hajdúság kialakulása. Alföld Füzetek I. Debrecen, 1956., Alföldi Nyomda, 11 p.+7 t. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15653.

Szabó István: A hajdúság kialakulása. Alföld Füzetek I. Debrecen, 1956., Alföldi Nyomda, 11 p.+7 t. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

 
Sold
Starting price:
1 400 HUF
3,95
EUR
,
4,52
USD
Number of bids:
1
Csallány Dezső: A kunszentmártoni avarkori ötvössír. 9 táblával. Goldschmiedegrab aus der Avarenzeit von Kunszentmárton. (Ungarn.) (Mit 9 tafeln.) Szentes, 1933., (Karcag, Kertész József-ny.), 2+54+2 p.+IX t. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt. Felvágatlan példány. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15654.

Csallány Dezső: A kunszentmártoni avarkori ötvössír. 9 táblával. Goldschmiedegrab aus der Avarenzeit von Kunszentmárton. (Ungarn.) (Mit 9 tafeln.) Szentes, 1933., (Karcag, Kertész József-ny.), 2+54+2 p.+IX t. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt. Felvágatlan példány. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,65
EUR
,
6,45
USD
Number of bids:
1
Csallány Dezső: Kora-avarkori edények Magyarországon. (8 táblával.) Szeged Városi Múzeum kiadványai. I. sor. N. 10. Szeged,1940, Somogyi-Könyvtár-Városi Múzeum, 29 p.+ XIII-XX t. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15655.

Csallány Dezső: Kora-avarkori edények Magyarországon. (8 táblával.) Szeged Városi Múzeum kiadványai. I. sor. N. 10. Szeged,1940, Somogyi-Könyvtár-Városi Múzeum, 29 p.+ XIII-XX t. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,65
EUR
,
6,45
USD
Number of bids:
0
Csoma József: A magyar heraldika korszakai. Bp., 1913., MTA,(Hornyánszky V-ny.), 158 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, pótolt címlappal.
15656.

Csoma József: A magyar heraldika korszakai. Bp., 1913., MTA,(Hornyánszky V-ny.), 158 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, pótolt címlappal.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
11,30
EUR
,
12,90
USD
Number of bids:
1
Elekes Lajos: A középkori magyar állam története megalapításától mohácsi bukásáig. Bp., 1964, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezűleg írt jegyzetei.
15657.

Elekes Lajos: A középkori magyar állam története megalapításától mohácsi bukásáig. Bp., 1964, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezűleg írt jegyzetei.

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,52
EUR
,
5,16
USD
Number of bids:
1
Györffy György: Krónikáink és a magyar őstörténet. Bp., 1948, Néptudományi Intézet, 189+3 p. Kiadói papírkötés, zakadt, kissé foltos borítóval. Első kiadás. A szerző, Györffy György (1917-2000) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, benne Dienes István jegyzeteivel egy papírlapon.
15658.

Györffy György: Krónikáink és a magyar őstörténet. Bp., 1948, Néptudományi Intézet, 189+3 p. Kiadói papírkötés, zakadt, kissé foltos borítóval. Első kiadás. A szerző, Györffy György (1917-2000) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, benne Dienes István jegyzeteivel egy papírlapon.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,47
EUR
,
9,68
USD
Number of bids:
23
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp.,[1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+3 p. +16 t. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon kötés, kiadói foltos, javított papír védőborítóval.
15659.

Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp.,[1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+3 p. +16 t. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon kötés, kiadói foltos, javított papír védőborítóval.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,82
EUR
,
3,23
USD
Number of bids:
3

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 406:
From  9 November to 18 November
Viewing: from 15 to 18 November
Payment deadline is 3 December

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment