Books: History

Number of items: 155

Maurice Paléologue: A cár országa a nagy háborúban I-III. kötet. Fordította: Fóti J. Lajos, Révay József. Bp., , Genius. Harmadik kiadás. Kiadói papírborítóval
15636.

5 000 HUF
Mihályi Ernő: Szent István élete és műve. I-II. köt. Bp.,1937,Palladis, 254;282 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
15637.

4 000 HUF
19
15638.

3 000 HUF
Moldova György: Kádár János. 1-2. kötet. Bp., 2006, Urbis. Kiadói kartonált papírkötés. Az első kötet a szerző által DEDIKÁLT!
15639.

3 000 HUF
Brian Moynahan: Az orosz évszázad. Oroszország száz évének története fényképeken. Jevgenyij Jevutsenko előszavával. A fényképeket vál. Annabel Merullo és Sarah Jackson. Ford.: Neményi László, és Hegedüs Judit. Bp., 1995., Kossuth. Rendkívül izgalmas, gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,
15640.

3 000 HUF
Imrédy Béla, vitéz: Az új európa irányító eszméi. Bp., 1940. Egyedül Vagyunk folyóirat. 44p. Fűzve, kiadói papírborítékban
15641.

5 000 HUF
21
Halotti prédikátzió, melly mondattatott Alsó Káldon néhai tekéntetes nemzetes vitézlő Káldi Lajos ur 26. esztendők alatt való kedves hitvesse és 22. esztendők alatt való életű kegyes özvegye. tekintetes nemes Antal Judith asszony felett. Kotsi Horváth Sámuel... által. Weszprém, 1795. Számmer Mihály. 72p. Későbbi félvászon kötésben, körülvágva.
15642.

6 000 HUF
16
Fischer Ferenc: A megosztott világ. A kelet-nyugat, észak-dél nemzetközi kapcsolatok fő vonásai. 1941-1991. Bp., 1993, IKVA, 399+2 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15643.

5 000 HUF
Komoróczy György: A kereskedelem és ipar Szent István korában. Domanovszky Sándor előszavával. Bp.,(1938), Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara, 102 p + 1 (Kihajtható térkép) t. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15644.

3 000 HUF
A bronzkor emlékei Magyarhonban. I. rész: Képes atlasz. Szerk.: Hampel József. Bp., 1886., Országos Régészeti és Embertani Társulat, 16+2 p. +CXXVII t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Papírkötésben.
15645.

3 000 HUF
15
Nadányi Emil: Parlamenti küzdelmeink. 1904-1913. Bp., 1914., Benkő Gyula, 267 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, bejelölésekkel és aláhúzásokkal, volt könyvtári példány.
15646.

3 000 HUF
A Forradalmi Kormányzótanács és a népbiztosságok rendeletei. 1919 május 22 - jun. 9. Tanácsköztársasági Törvénytár IV. Bp., 1919., Szocialista-Kommunista Munkások Magyarországi Pártja, 228 p. Átkötött modern félműbőr-kötés.
15647.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF